Onder geboortegewicht

Hoi allemaal, vandaag zijn we bij het consultatiebureau geweest en nu blijkt dat onze dochter nog onder haar geboortegewicht zit. Zondag is zij 3 weken. Zij woog bij de geboorte 3580 gr en jnu 3550 gr. Ik maak me hier toch wat zorgen over, ook ivm haar krampjes. Heeft iemand goede tips hiervoor? Het consultatiebureau komt met weinig informatie en tips helaas.. ik ben met iedere tip al blij. Bedankt alvast!

1740 x gelezen, 0

reacties (12)


  • MM-mom

    Hier heeft het 5(!) weken geduurd voordat mijn dochter op gewicht was (4220)

    Ik maakte me ook best zorgen en zat op het randje van naar de kinderarts.

    Maar ze deed het voor de rest super! Dus was geen reden tot paniek.

    Zolang je dochter niet slap, vermoeid of uitgedroogd oogt is er niks aan de hand hoor.

  • Propje20

    Iedereen bedankt voor de fijne reacties! Ons meisje doet het heel erg goed en oogt ook gezond. Het consultatiebureau heeft haar zelfs twee keer gewogen omdat ze het niet begreep. Ons kindje heeft telkens mooie volle luiers, poept iedere dag en slaapt goed. ‘S nachts hoeven we er maar een keertje uit. Verder kijkt ze erg wijs uit haar oogjes en is ze er echt goed bij als ze wakker is. We geven kunstvoeding. Enige puntje is dus de krampjes af en toe, en dat ze lastig kan boeren:(

  • cookies

    Mocht je borstvoeding geven zoek een goede lactatie deskundige.

    veel blijven aanleggen.

    geef je kv dan iets meer geven denk ik.

    Maakte de arts zich ook zorgen of nog niet?

    heeft ze voldoende natte luiers?

  • Tweede83

    Vooral warm houden en misschien een extra voeding. En het verschil is maar 30 gram meer. Komt wel goed

  • Joeltje

    Toen onze baby 'te weinig' groeide in de kraamweek moesten we heel goed letten op warm aankleden, mutsjes op, omslagdoek ed, zodat ze geen extra energie hoefde te verbruiken om zich warm te houden. En vaak aanleggen en goed 2 kanten laten drinken of soms wel 3 of meer, maar dat is bij bv, ik weet niet of je dat geeft.

  • Linde-1

    Hoe drinkt je kindje?

    Mijn zoontje was na een maand ook nog niet op geboortegewicht en deed lang over de voeding en bleek een strak tongriempje te hebben.

    Na de behandeling dronk en groeide hij beter.

  • Lady-Whistledown

    Als je baby het verder goed doet is er niets aan de hand meis.

  • Bosco

    Was het voor of na een volle luier, voor of na een voeding? Het gaat om enkele grammen die een groot verschil maken, maar als ze er net alles uit hebben gegooid en toe zijn aan een voeding nogal een groot verschil. Mijn oudste heeft ook opstart problemen gehad. Bij de extra controles kan het snel gaan. Hebben ze inloop spreekuur, voor extra weeg moment? Doe het volgende week eens net na de voeding;)

  • Assiral

    Geef je borstvoeding?

  • Jana001

    Hier ongeveer hetzelfde. Dochtertje was 3kg590 bij de geboorte. Enkele dagen voordat ze 3 weken was nog onder het geboortegewicht. Maar op 3 weken zat ze er net op of boven. Nu 5w en net 4 kg. Zolang ze maar groeien en genoeg plas en poep luiers hebben. Dat zei de vroedvrouw toch 😊

  • Jvb

    Proberen er wat meer melk in te krijgen. Wat vaker een flesje aanbieden, elke 2 uur bijvoorbeeld. Zorgen dat ze goed wakker is bij een fles.

    Voor de krampjes kun je wel wat dingen uitproberen: cinababy, sab simplex of infacol, warmte op de buik (kruik, pittenzak), op de buik op de borst leggen, op haar buik op je arm dragen, rechtop houden en met het kontje heen en weer wiebelen, met de beentjes fietsen, buikje masseren.

    Als je je zorgen maakt, kun je ook altijd de huisarts bellen, je hoeft niet alles via het cb te doen. Wel gek dat ze je daar geen advies geven trouwens, meestal geven ze op het cb juist zoveel advies dat je daar weer gek van wordt

  • Bananenplant

    Geef je bv of kv? En hoe is het verder met je kleintje? Plas en poepluiers, alert enzo?