Borstvoeden voelt soms beklemmend

Ik geef borstvoeding omdat het goed is voor mijn kind en ik geef het hem ook echt graag, met alle liefde. Alleen als hij 's nachts vaker gevoed wil worden dan normaal en ik dus wéér moet opstaan, voelt het soms wat beklemmend. Dan besef ik me dat ik hier de enige ben die hem eten kan geven. Dat ik op dat moment niet kan zeggen 'ik heb geen zin, dus hij moet maar iets anders eten'. Ik word dan bijna boos op mijn vriend, maar hij kan er natuurlijk niets aan doen dat hij Tebbe niet kan voeden.

Binnenkort begin ik met kolven en ik denk dat dat wel zal schelen. Dan kan mijn vriend hem af en toe een fles moedermelk geven. Verder gaat de borstvoeding echt goed. Tebbe drinkt 6x per dag en soms wat meer en ik maak meer dan genoeg melk. Daar ben ik erg blij om!

Over het algemeen ben ik zeer tevreden. Alleen heb ik dus soms een beetje een beklemmend gevoel. Ik ben benieuwd of jullie dat ook weleens hebben.

772 x gelezen, 0

reacties (0)


  • Mama van Max

    Heel herkenbaar, vooral dat je dan boos kan worden op je mannetje! Ik sta dan ook weleens met veel bombarie op uit bed waardoor hij ook wakker wordt. En dan denk ik ook nog: ik wakker, jij wakker! :P
    Ik ben ook erg tevreden, Max drinkt het beste aan de borst maar soms heb ik ook dat gevoel hoor!

  • Agnes J 74

    Zeker!!! 6mnd is nog erg lang besef ik me. Ben echt kompleet verrot van de gebroken nachten en niet zo heel erg vrolijk.
    XXX

  • mama susanne

    heel herkenbaar hoor. vind het echt heerlijk om bv te geven en hij doet het er geweldig op, maar is idd weleens beklemmend.
    dylan geeft ook noeens koemelkeiwit en lactose allergie, dus moet nog extra goed opletten wat ik eet,. is af en toe best frustrerend, maarwil toch ook graag doorzetten want vind het ook wel heerlijk om hem te voeden. zitten we toch raar in elkaar he;-)

  • roomi

    echt zo herkenbaar meid, ik werd er soms ook overdag helemaal para van omdat ik hem soms wel 12 keer moest voeden. ik kon niets doen dan alleen maar voeden, voeden en nogmaals voeden. en daardoor bleef ik ook alleen maar thuis. en ben nu sinds ander half week begonnen met afkolven. en gaat stuke beter. ik merk nu ook dat amirs slaap patroon snacht is veranderd. ik geef hem over dag ongeveer 3 a 4 keer in een fles en de rest bied ik hem mij borst. en snacht na dat hij rond 10 of 10.30 uur zijn laatste fles heeft gehad slaapt hij tot ongeveer 5 uur. en dan als hij wakker is neemt hij me borst. dus jij bent echt niet het enige meid. we hebben allemaal wel eens wat en geloof borst voeden is niet easy!!! liefs en sterkte

  • annyke

    Ik kolf eigenlijk al vanaf 1 week na de geboorte van Lisanne en dat gaat prima. Ik heb ook al een voorraad in de diepvries zitten en dat voelt goed om reserve te hebben.
    Als ik bijvoorbeeld ziek zou worden of een keertje alcohol wil drinken is dat geen probleem. Als er mensen op bezoek komen is het ook leuk als zij haar eten kunnen geven.
    Ik moet er alleen op letten dat ik niet te vaak met de fles eten geef als ik dat makkelijker vind (neemt minder tijd in beslag) want ik krijg de indruk dat ze overdag een stuk moeilijker goed hapt aan de tepel. 's Nachts is het bijna nooit echt lastig en drinkt ze goed.
    In ieder geval

  • TSVH

    Het is even wennen!! Een kleine die helemaal afhankelijk is van jou!! Goed dat je toch bv geeft!! En het wordt allemaal beter!! Ben je eenmaal in je ritme en jullie kleine ook dan weet je steeds beter hoe je alles kan inplannen!! Zo kan je zelfs weer lekker een paar uur de deur uit zonder je zorgen te maken om de voeding!! Onze meid is nu 10 weken oud en heeft nog maar 5 voedingen per dag nodig!! Inmiddels slaapt ze snachts ook heel netjes door van 21.00 tot 08.00!! 't was in het begin met de nachtvoeding ook ff door de zure appel heenbijten, maar die kleintjes regelen snel hun eigen efficiente ritme!! Daarnaast kolf ik wel nog zoveel mogelijk naast het voeden van haar, zodat m'n melkproductie lekker hoog blijft (elke 3 uur leeg ik m'n boobies ;) of bij haar, of via de kolf)!! En een beetje kolven geeft je ook de gelegenheid om haar bij papa achter te laten met een flesje of eens een flesje mee te nemen en er een aantal uren erop uit te gaan met haar!! Er zijn zoveel mogelijkheden ;)!! Succes!!

  • Lindaja

    ik geef zelf nu 2 jaar bv
    en ik ken het
    Ik zal je zeggen kolven helpt echt ik ging wel eens alleen weg en dan liet ik gewoon wat gekolfde melk achter

    maar fijn dat de bv zo goed gaat ;-)

  • Nonnie

    Hoi meid,

    Heel herkenbaar wat je zo schrijft...
    Maar wil je niet ontmoedingen maar ik denk dat het nog wel erger gaat worden als je echt alleen borstvoeding wil blijven geven...
    Zelds bij sporten bv of winkelen, ben je gebonden...
    Bij mijn tweede heb ik 7,5 maanden borstvoeidng gegeven, afkolven deed ik wel maar dat was al net te weinig voor als ik werkte...(ik vond kolven vreselijke tijdverspilling kon er geen rust voor vinden op de dagen dat ik niet werkte, dus dat deed ik niet) Dus als ik wilde gaan paardrijden dan zat mijn man in de stress, want dan was hij bang dat Fleur honger zou krijgen en hij haar niks kon geven. Dus ik ging niet snel rijden alleen snel even poetsen en dan weer naar huis, dan baalde ik enorm. Maar ja het is een keuze die je moet maken... Misschien kun je ook poedermelk bij geven bv 's nachts, dan kan je meer uit handen geven... Onze dochter vond het drinken uit een flesje niks, dat deed ze uit pure nood... Als ik er niet was dus dan dronk ze het hoog nodige en als ik thuis kwam wilde ze het liefst meteen drinken en kon ze wel elk uur vragen om de borst,... Onze zoon Nilan die verdraagt waarschijnlijk geen poedermelk, dus het is nu belangrijker om borstvoeding te blijven geven...

    Ik voel me ons enorm gebonden maar het gevoel dat het voeden me ook geeft maakt veel goed...
    Het heeft zoveel voordelen...

    Groetjes Catheleine

  • mama bar

    ik ken het gevoel, maar 6 voedingen valt nog mee! ik heb hier dagen gehad dat ze 12 keer kwam!! Dus dag en nacht om de 2 uur. Nu zitten we op 8 a 9 voedingen.
    ook ik ben nog niet gaan kolven, al heb ik inmiddels wel een apparaat in huis gehaald. Sterkte en denk maar inderdaad, we doen het voor onze kleintjes!