Naar de internist geweest

Vandaag weer naar de internist geweest. Vorige week al bloed laten prikken, dus nu de uitslag.
M'n waardes waren oké, al blijven de antistoffen (die zorgen ervoor dat ik de ziekte van Graves heb) vrij gelijk. Ze dalen niet (gelukkig stijgen ze ook niet).
Ik ben nu een jaar onder controle en als de antistoffen in dat jaar elke keer wat gedaald zouden zijn, had dat de kans op stabiele waardes na het stoppen met de medicijnen vergroot. Maar goed, dat is dus niet het geval, dus we zullen moeten gaan zien wat er gaat gebeuren, want ja... Ik mag voor nu stoppen met de medicijnen! Over 6 weken opnieuw controle, tenzij ik al eerder klachten krijg van m'n schildklier die weer te snel gaat werken.

Ik ben heel benieuwd! Vind het ook wel spannend, want opnieuw een te snel werkende schildklier zit ik niet op te wachten en dat zou ook betekenen dat we weer verder moeten kijken. We hebben de mogelijkheden al besproken die er zijn wanneer m'n schildklier weer te snel gaat werken:
- medicijnen (eventueel andere waar je wel zwanger mee kan worden, maar die een risico hebben voor mij als moeder... Je kan er een ernstig leverfalen door krijgen, al is de kans gelukkig heel klein)
- radioactieve behandeling, waarbij een deel van de schildklier weg gestraald wordt met radioactief jodium. Na de behandeling mag je een half jaar niet zwanger worden en er bestaat een vrij grote kans om een te traag werkende schildklier er aan over te houden. Dat zou betekenen dat ik de rest van mijn leven schildklier hormoon moet slikken, maar dat is een lichaamseigen hormoon, dus is niet schadelijk.
- operatie waarbij het grootste deel van de schildklier weggehaald wordt. Risico is dat de stembanden geraakt worden en permanent beschadigd zullen blijven (met mijn vak zit ik daar niet zo op te wachten). En je houdt een zichtbaar litteken over in je hals.

Al met al veel info, waar ik hopelijk niks mee hoef te doen omdat m'n waardes stabiel gaan blijven, Bij een eventuele volgende zwangerschap zal ik waarschijnlijk wel onder controle bij de gynaecoloog en internist moeten en mag ik dus niet 'gewoon' naar de verloskundige. Maar goed, dat zien we dan wel weer.

Eerst eens kijken wat m'n schildklier gaat doen! Voor zover de update!

Liefs, Xx

384 x gelezen, 0

reacties (0)


  • raingirl

    spannend! hoop over 6 weekjes dat alles weer positief is!

  • mamavan3boys85

    Jeee toch al heftig allemaal zeg! Duim voor je!

  • mama~wendy

    Spannend meis...ben ook reuze benieuwd. Weet dat mijn schoonmoeder vroeger de behandeling heeft gehad met de radioactieve vloeistof en idd nu ze ouder werd een traagwerkende...lastig meis...sterkte! Komt vast allemaal goed om voor een tweede wonder te gaan

  • WensjeAS

    Ik ga heel hard voor je duimen meid! Kan me voorstellen dat je nu ff nergens anders aan kan denken. Gelukkig zorgt jullie kleine man even voor genoeg afleiding :)

  • faith1988

    spannend zeg! Hoop dat je over 6 weken positief nieuws krijgt

  • blenntmama

    Ik hoop dat de komende 6 weken goed gaan!!
    Een collega van me heeft een van die laatste 2 dingen gehad en dat heeft super geholpen