Ons mannetje heeft al sinds zijn buikgriep, begin april, diarree. En het gaat maar niet over.
Wat ik ook probeer, niets helpt. Hij eet heel goed, genoeg groente en fruit voor de vezels en ook brood en andere dingen. Ook drinkt hij genoeg.
Diarree op zich is natuurlijk al heel vervelend, maar omdat hij het al zo lang heeft, en dan ook nog eens 2-5 keer op een dag poept, krijgt hij telkens luieruitslag.
En dat terwijl ik bamboe luiers gebruik…
Soms liggen z’n billetjes helemaal open, zo erg bijt de diarree erin. Het is zo zielig. En ik probeer het echt zo snel mogelijk nadat hij heeft gepoept schoon te maken. Maar ja, als het eenmaal open ligt dan is het zo moeilijk tegen te gaan. Als hij een paar plasluiers heeft gehad dan knappen z’n billetjes zienderogen op. De laatste dagen gaat het gelukkig weer een stuk beter, ondanks dat hij nog steeds waterdunne diarree heeft.
En dan natuurlijk het wassen van de luiers. Normaal gesproken, als er ontlasting in de luier zit, dan haal je dat met het papiertje eruit en gooi je het weg. Maar omdat het zulke vieze drap is (sorry voor de smerige details), zitten z’n hele luiers elke keer helemaal onder.
En ik maar uitspoelen en wassen….het wordt me nu toch een beetje te gortig hoor!
Op deze manier zijn bamboe luiers niet meer leuk.
Dus ik maar weer de huisarts gebeld wat ik moet doen.
Mijn familie had al een glutenvrij dieet geopperd. Dit omdat er glutenintolerantie in de familie voorkomt. En het soms kan helpen om de darmstructuur weer terug te krijgen.
Ik had al een ontlastingonderzoek laten doen, en er zat niets in z’n darmen wat de blijvende diarree veroorzaakt. Het is dus echt een kwestie van het niet kunnen herstellen van de darmen. Ik heb aan de arts gevraagd of zij nog ideeën had. Het enige wat ze kon bedenken, naast het glutenvrije dieet wat ik voorstelde, was medicatie voorschrijven. Maar dat deed ze liever pas als ook glutenvrij niet werkt.
Dus conclusie: Ruben moet glutenvrij gaan eten in de hoop dat hij weer normale ontlasting krijgt.
Ik ben benieuwd hoe, en òf het gaat werken.
Nu scheelt het dat mijn moeder alles glutenvrij eet en ik dus niet alles uit hoef te zoeken waar wel en niet gluten in zit.
Ruben krijgt nu rijstbloempap als ontbijt, daarna fruit, met de lunch glutenvrij brood, tussen de middag glutenvrije koek (de 4 maanden liga) of rozijntjes en met het avondeten krijgt hij aardappels, groente en vlees of glutenvrije pasta. Het is even wat aanpassen, maar als hij daarmee weer normale ontlasting krijgt dan heb ik dat er wel voor over! En het liefst natuurlijk zonder medicatie.
Gelukkig komt er steeds meer glutenvrij op de markt, dus mocht het nodig zijn dat hij de rest van z’n leven glutenvrij moet eten, dan heeft hij in ieder geval genoeg keuze!
Dan ook nog heeeeeeeel goed nieuws:
Mijn moeder mag zondag al naar huis!!!!
Ze heeft dan maar een week in het ziekenhuis gelegen!
De artsen en het verplegend personeel staan helemaal verbaasd over het snelle herstel.
Wij zijn vooral heel erg dankbaar!
Oja, ook nog een kleine correctie op de vorige blog over mijn moeder.
Ze heeft begin november geen hartinfarct gehad, maar een aortadissectie.
Nu hoor ik je denken: “Wat is dat in nu weer”.
Bij een aortadissectie is één van de drie wanden van de aorta gescheurd. Hierdoor kan het bloed zich een weg banen in de wandlagen, door dat proces worden deze wanden verder gespleten (of gedisseceerd, vandaar de naam dissectie). De plaats waar de scheur ontstaat wordt de intimascheur genoemd (ook wel entry-scheur). Op deze manier ontstaat er naast het normale bloedkanaal ook een kanaal in de wand waar het bloed in normale omstandigheden niet thuis hoort (het valse kanaal).
Mijn moeder had een ‘type A’ en ‘B’, de ergste variant.
Bij type A is de ‘aorta ascendens’, ofwel het opstijgende deel van de aorta uit het hart achter het borstbeen, gedisseceerd. Meestal zit de entry scheur dan net boven de aortaklep (wat bij mijn moeder ook het geval was). Afhankelijk van hoe de scheur loopt kunnen de hersenen, darmen of nieren in de problemen komen door een mindere doorbloeding.
Bij type B is de ‘aorta decendens’, ofwel het naar beneden gaande deel van de aorta gedisseceerd.
Dit is natuurlijk nogal is iets heftiger dan een hartinfarct en vaak ook dodelijk.
Maar gelukkig heeft ze het overleefd en gaat het nu naar omstandigheden heel erg goed.
Fijn weekend allemaal! Geniet van het mooie weer!
reacties (0)