Progesteron in een natuurlijke cyclus

Hi Dames,

Ik probeer voor de tweede keer zwanger te worden.

Ik heb helaas twee cryo's verloren na een mislukte innesteling. Nu krijg ik 2x daags utrogestan 200mg tot en met 9 weken. Ik vraag me af of het bij cryo's niet zo is dat je tot 12 weken dit middel moet gebruiken.
Mijn fertiliteitsarts gaf aan dat ik kon stoppen als de echo goed was met 7/8 weken, maar ik lees ook weer tegengestelde verhalen.

Ik vind het allemaal reuze spannend! Morgen mag ik beginnen met de utrogestan en zaterdag is mijn derde terugplaatsing 🙏🏼🤰🏼🤞🏼.

Graag hoor ik jullie ervaringen.

1776 x gelezen, 3

reacties (8)


  • settdnan

    Hier tot week 14 gebruikt.

  • Mem2B

    Ik mocht tijdens mijn natuurlijke zwangerschap doorgaan tot week 11, dan afbouwen naar 2x daags, 1x daags, om de dag etc.

  • Lien87

    Hoi Mem2B,

    Bedankt voor je bericht. In welke week ging jij afbouwen naar 1 keer per dag en daarna naar om en om? Deed En toen je naar 1 keer ging. Deed je het dan elke avond of elke ochtend?

  • Mem2B

    Ik nam eerst 3x daags 200mg. Ik mocht in week 11 afbouwen. Ben toen 5 dagen 2x daags 200 mg (ochtend en avond elke 12 uur) gaan nemen geloof ik. Ik ben in week 12 naar 1x daags gegaan denk ik. Week 13 om en om. Nam dan voor het slapen gaan.

  • Lien87

    Bedankt voor het laten weten. Ik kwam er gisteren achter dat ik voor 9 weken heb meegekregen, dus dan tel ik de weken voor de terugplaatsing er natuurlijk nog bovenop hihi. Dan heb ik dus voor 11,5 week.

  • Iris95BAM

    Bij mijn fertiliteitskliniek is het protocol tot 8 weken gebruiken. Dat is dus ongeveer gelijk aan wat jouw arts ook zegt.

    Denk dat het per kliniek/ziekenhuis verschilt hoe lang de periode is die ze aanhouden. Iniedergeval wel tot je een goede echo hebt.

  • Lien87

    Ja bijzonder he. Ik ken iemand die had dus 2x een miskraam bij 8 weken. Dus vandaar nu mijn angst om dan te gaan stoppen. Mijn progesteronlevel is best laag van nature, maar bij mijn eerste bij de verse terugplaatsing, had ik maar 3 weken progesteron gebruikt.

    Daarnaast moest ik bijna smeken om progesteron te krijgen van het ziekenhuis. Bij mijn tweede cryo kreeg ik een biochemische miskraam. Wat een rotgevoel was dat. Nu hoop ik dat de progesteron gaat werken.

  • Lien87

    Wanneer zou jij voor de tweede baby willen gaan Iris?