(18+2) Afscheid en nieuw leven - dag lieve opa W.

Inmiddels drie weken geleden was ik nog met Amelia bij zijn opa en oma op de koffie geweest, omdat ik daar vlakbij was geweest op kantoor. We hebben gezellig gekletst en gelachen. Amelia die wilde dat zij achter haar aan onder de eetstoelen door wilden kruipen net als oom Bart de dag ervoor nog had gedaan. Of twee dagen ervoor was dat alweer. En afgelopen vrijdag kwam Ray in tranen thuis omdat hij net had gehoord dat zijn lieve opaatje niet meer in ons midden is. Zondag hebben we een cd gebracht naar zijn oma met daarop de drie gevraagde nummers voor de uitvaart. Amelia riep een paar keer vragend om 'opa' ze snapte er helemaal niks van waar haar opa was. Ons verdriet heeft ook zijn weerslag op haar, want hoe je ook probeert normaal te doen, de tranen vloeien toch regelmatig. Ik merk aan haar dat hoewel ze goed slaapt, ze regelmatig in grote paniek en verdriet wakker wordt. Zondagnacht heeft ze hele nacht bij ons geslapen (vanaf dat Ray en ik naar bed gingen). Helemaal in paniek bovenop mij in slaap gevallen en gistermiddag werd ze na haar slaapje zo in paniek wakker en vanmorgen weer. Ik weet dat ik moet proberen om het haar uit te leggen op een manier die voor haar duidelijk is, want nu voelt ze veel aan, maar kan het geen plek geven en dat zorgt bij haar voor frustraties. Merk ik aan haar gedrag. Maar ja, hoe leg je uit aan een peuter van twee waarom haar pappa en mamma verdrietig zijn?
En dan komt naast het verdriet om de lieve opa van Ray bij mij natuurlijk ook weer verdriet om mijn vader naar boven. Is ook pas 3,5 jaar geleden. En voor Ray is het niet alleen zijn opa, maar weer een link minder met zijn jong overleden moeder. Heftig hoor. Logisch dat Amelia nu op negatieve manier aandacht trekt.
Ik moet daarom nu ook stoppen met bloggen.
Liefs, Renata

412 x gelezen, 0

reacties (0)


  • mamavanBo-Eva

    gecondoleerd veel strekte xxx

  • sprookjesfee

    heel veel sterkte! Ik weet ho dit voelt! Was hij ziek of is dit zo plots gegaan? Hoe oud was hij?

  • Danie82

    Ging iets mis veel sterkte voor jullie gezinnetje

  • Danie82

    Ja das heel moeilijk! Heb afgelopen mei mijn schoonzus verloren en echt de lievelingstante van Lynn en ik had ook geen idee hoe ik dat moest gaan uitleggen aan haar.... Heb daar ook het één en ander voor opgezocht op inet maar dat was allemaal zo zwaar beschreven dat ik gewoon heb gezegd hoe het zit: tante Emmy is dood.... Is nu samen met opa en oma wij kunnen hun niet meer zien maar ze zien jou nog wel en zullenaltijd bij je zijn heb dat heel vaak moeten uitleggen maar het is net of ze het ineens begrijpen of iets doorkrijgen van boven( ik geloof wel dat er misschien iets meer is) en dan hoor je ze er niet zo vaak meer over... Maar idd geval veel ster

  • tuttuts

    Oh meid, sterkte. Hopelijk kunnen jullie dit snel een plekje geven! Laat het anders iemand aan Amelia uitleggen die er wat verder vanaf staat zodat het wat minder beladen aan haar uitgelegd kan worden.
    Gecondoleerd en heel veel sterkte gewenst