Bevallingsverhaal

Dinsdagavond 19 maart rond 20:30 uur kreeg ik de eerste wee. Mijn partner en zwager waren net te sporten geweest en zaten bij ons op de bank een Shake te drinken, uiteraard liet ik niets merken want ja dan weet direct de hele familie het. Wat niet hoeft bij de eerste wee, stel je voor dat het nog uren duurt 😉

Rond een uurtje of 23:00 uur gingen mijn partner en ik richting bed en begon er bij mij enige regelmaat in de weeën te komen. Nog niet de regelmaat die je wilt, maar het was begonnen! Mijn
partner wist nog steeds van niets en ging heerlijk slapen terwijl ik rustig in bed de weeën weg probeerde te ademen.

Toen het 02:00 uur was ben ik de weeën gaan timen want ze kwamen steeds vaker. Helaas nog niet de regelmaat die er in moest zitten. Om 03:00 uur ben ik maar uit bed gegaan en heb ik beneden wat rond gelopen en uiteraard blijven timen! 04:45 uur heb ik mijn partner wakker gemaakt met de mededeling dat het echt begonnen was en dat ik al een uur en 45 minuten goede weeën had. De verloskundige mocht gebeld worden! Helaas bleek ik na deze uren nog maar 1 cm ontsluiting te hebben. De verloskundige zou om 10:00 uur wel weer terug komen. Ondertussen heb ik nog wat rond gelopen en ben ik onder de douche gaan staan om de weeën op te vangen. Toen het eindelijk 10:00 uur was bleek ik 2 cm ontsluiting te hebben. Ik zag de bui al hangen, 2 cm ontsluiting in 11 uren tijd. Dit zou een pittige bevalling worden. Net toen de VK alles gecontroleerd had braken mijn vliezen en kwamen we er achter dat de kleine in het vruchtwater gepoept had. Dat werd direct de kleren aan en op naar het ziekenhuis.

In het ziekenhuis aangekomen bleek ik 3 cm ontsluiting te hebben en kreeg ik alle controles, werd er bloed geprikt en een .... aangelegd voor eventuele medicatie tijdens de bevalling.

Rond 12 uur heeft mijn partner het bevallingsbad opgezet en om 13:00 uur werd de hartslagmeter voor de kleine verwisselt voor een electrode op het hoofdje zodat ik in bad kon en zij de kleine in de gaten konden houden.

Vanaf het moment dat ik in bad mocht ben ik het besef van tijd helemaal kwijt geraakt. Ik heb echt in mijn eigen bubbel gezeten. Om de 2 uren werd er gekeken hoeveel ontsluiting er was. Omdat de ontsluiting echt niet doorzette, de weeën wat afnamen en ik al vanaf de avond er voor bezig was hebben ze wee opwekkers toegediend. Mijn lichaam reageerde daar goed op, maar na een tijdje zakte het weer af. Het werd tijd om eens uit bad te gaan en de weeën op te vangen onder de douche, ik had op dit moment nog maar 6 cm ontsluiting. Ik ben toen op een stoel gaan zitten onder de douche en mijn partner heeft mij heerlijk warm gehouden met de douche slang. Ook hier werden de wee
opwekkers weer omhoog geschroefd. Ik kreeg voor mijn gevoel persweeën en melde dit ook. Ze gaven aan dat dit niet kon want ik had nog lang niet genoeg ontsluiting. Na 2 uren wilde ik wel weer in bad en helaas bleek ik nog maar 7 cm ontsluiting te hebben. Dit kwam doordat ik de weeën gewoon in de stoel wegdrukte, want ja ik had echt een persdrang maar mocht niet persen.

Eenmaal weer in bad werden de wee opwekkers weer omhoog gezet want het leek alsof de weeën weer minder werden. Na een tijdje gaf ik aan toch echt ontzettende persdrang te hebben. Er werd aangegeven dat dit nog niet mocht want ik zat niet op 10 cm ontsluiting. Na 10 minuten heb ik echt aangegeven het niet meer te kunnen houden... De vk werd er bijgeroepen en ik had gelijk. We zaten op 10 cm!!

Toen er eindelijk geperst mocht worden vielen de weeën weer weg. Er zat te veel tijd tussen. Doordat ik al bijna 24 uur bezig was hebben ze toch in het laatste stuk de wee opwekkers omhoog gegooid. Na een uur en 16 minuten persen was de kleine er dan eindelijk!!

Helaas was het daarna nog niet afgelopen. De placenta wilde niet geboren worden en bleek nog helemaal vast te zitten. De persweeën bleven maar komen door de wee opwekkers maar het mocht niet baten, het werd een operatie onder volledige narcose.

Uiteindelijk heb ik 2 uren de tijd gehad om de placenta er zelf uit te krijgen voordat ik naar de OK kon, maar ik kon niet meer. De persweeën deden mij gigantisch pijn en ik was gesloopt.

Uiteindelijk werd ik om 23:00 uur wakker op de uitslaapkamer..

26 uur hebben we er over gedaan, maar man wat ben je dat snel vergeten.

Vandaag is ze alweer 9 dagen oud en hebben we net afscheid genomen van de Kraamzorg.

2659 x gelezen, 5

reacties (0)


  • TrotseMama<3

    Gefeliciteerd!!! Pittige bevalling!

    En op je .... bedoel je vast infuus😉

    Meid geniet van je gezinnetje!

  • Ginette87

    Ja dat woord 🤣

    Iets met hormonen en dementie hahaaaa

  • TrotseMama<3

    Ik schuil me daar nog steeds achter hahahahhahaha

  • Cactus-

    Wat een heftig verhaal!

    Ik zit nu al 2 nachten op rij van 23:00 - 07:00 zonder slaap met pijnlijke weeen iedere 6-7 minuten die vervolgens weer helemaal wegtrekken. Verloskundige wilt afwachten terwijl ik intussen ben veranderd in een zombie .. Ik hoop door de weeen die al 36 uur gaande zijn dat de rest wat korter is

  • Ginette87

    Oh bah! Ik hoop dat alles snel doorzet ❤️

  • Cactus-

    Dank je wel, jij nog gefeliciteerd!

  • TrotseMama<3

    Kun je niet vragen om nachtje in t zkh te slapen met medicatie? Dit ga je moeilijk volhouden als de bevalling dalijk echt gaat beginnen. God weet hoe lang je nog zo door moet gaan😔 sterkte meid en zet hem op