Vasthouden en ongevraagd advies

Hallo allemaal,

Ik wil beginnen met te zeggen dat het ontzettend warm is haha. Onze arme droema heeft er wel een beetje last van. Daarom houden we haar lekker binnen in ons donkere koele huis. Zelf zitten we ook een groot deel van de dag binnen. Veelste warm. Gister zijn we nog naar de Drunense Duinen geweest om lekker in de bossen te wandelen. Dat was echt heerlijk. Onder de bomen hangt toch altijd wel een soort koelte. Maar nu om op de titel van mijn blog te komen.

Sommige mensen gaan echt raar doen bij het zien van Droema (vast ook bij andere baby's). Dan ligt onze Droema 'eindelijk' even lekker te slapen in haar kinderwagen en dan gaan ze haar gewoon wakker maken. Gelijk komen ze met ongevraagde adviezen over of het niet te warm is in de kinderwagen onder een lakentje, of over voeding ed. Het liefst zouden ze haar uit de kinderwagen tillen om vast te houden. En iedereen houd een baby weer op een andere manier vast. De 1 laat de baby plat liggen maar de ander wil juist dat de baby rechtop zit. Ze hebben geen idee (en het interreseert ze blijkbaar ook niet) hoe wij erover denken en wat wij willen voor onze Droema. Wij zijn ook niet de types om gelijk een tegenaanval in te zetten of iemand eens even hard op zijn nummer te zetten (woordelijk). We zouden dat daarintegen heel goed kunnen want we zijn allebei communicatief vaardig genoeg om uit te spreken wat wij willen. Maar daar gaat dus vanaf nu verandering in komen hebben mijn vrouwtje en ik gister en vandaag gesproken. Gister was voor mij de druppel. Toen kwamen mijn schoonouders vrienden tegen die gelijk op Droema doken en dus haar wakker maakten en gelijk ongevraagde adviezen gingen geven. Daar moeten we zelf een stokje voor steken. En de beste manier is gewoon om rustig uit te spreken wat je wil voor Droema. En ook het vasthouden van vreemden ben ik niet zo weg van. Ik ken die mensen niet. Ik weet niet waar ze met hun handen in hebben zitten poeren. Ik wil het gewoon niet. Afblijven van mijn Droema. Hoe graag je ook wil en hoeveel kinderen je ook hebt. Ook al heb je er 10 betekent nog niet dat je dan onze Droema zomaar mag oppakken en adviezen mag gaan lopen geven. Als we advies willen zullen we er zelf wel om vragen. Wij zijn ouders die bewust hebben gekozen voor onze Droema en ons op zoveel mogelijk manieren hebben voorbereid op de komst van Droema. We hadden allang over de opvoeding nagedacht en zelfs al over toekomstige scholen. Dat wil niet zeggen dat we nog steeds dagelijks verrast worden door nieuwe situaties. We hebben ook ontzettend veel adviezen gevraagd over de opvoeding en hoe anderen 'problemen' oplossen en alle gevraagde adviezen zijn we zo ontzettend dankbaar voor en zelfs een aantal ongevraagde haha. Natuurlijk mag iemand het aangeven hoe hij of zij het zelf heeft gedaan en wat mischien goed zou zijn voor de baby. Zolang je het niet verkondigt als feitelijk. En al helemaal dat gezeur van dat wetenschappelijk onderbouwen zegt me totaal niks en vind ik stom.

We houden zo ontzettend van onze Droema dat we het beste voor haar willen. En vanaf nu zullen we dus ook keuzes maken of iemand haar wel of niet 'even' mag vasthouden. Als wij vinden dat Droema een tukje moet doen dan heb je gewoon pech want dan moet ze gewoon blijven liggen en als je haar wakker maakt zal ik er zeker wat van zeggen. Ik ben wel benieuwd wat jullie van dit onderwerp vinden en hoe jullie het hebben aangepakt.

Liefs

Papa van Droema

482 x gelezen, 0

reacties (0)


  • Am91

    helemaal gelijk, gewoon slapen = slapen en zelf vind ik het lastig om te zeggen wat ik vind, maar toch probeer ik het te doen.

  • pookey

    Hier wordt er ook gewacht tot mijn meisje wakker is voor ze opgepakt mag worden. Zou mooi worden moest iedereen ze zomaar pakken. Daar geraakt zo'n kleintje helemaal van streek van en achteraf zitten de ouders met een baby die overstuur is.
    En ongevraagd advies zal er altijd wel zijn, mensen zijn nu eenmaal zo. Gewoon niet op reageren...

  • prissie85

    helemaal mee eens en wij kennen hetbprobleem tot wij het zat waren.
    geniet samen lekker van jullie mooie dochter.
    liefs pris

  • -Yojo-

    wachten tot je kind 5 maanden is voor je SCHOONMOEDER je kind op mag pakken is ook weer niet nodig ik ben altijd best makelijk geweest wat vasthouden betreft. Alleen ik was wel altijd heel duidelijk dat als ze sliep ik (en al helemaal niet iemand anders) haar niet wakker zou maken. En als iemand haar vast wilde houden vroegen ze het altijd, en als ons meisje niet moe/ziekjes oid was vond ik dat geen probleem .Als het maar gevraagd word.

  • -Yojo-

    bah, vind dat zo asociaal! jeetje, het is geen speelgoed en die ongevraagde adviesen, soms is het wel handig maar kan ook erg verwarrend zijn, blijf dicht bij jezelf en laat je niet gek maken. Ik heb veel geleerd maar vooral van mezelf! pik de dingen er uit die je kunt gebruiken en de rest... ene oor in en het andere weer uit

  • EandE

  • Roodismooi

    Dat wakker maken vind ik wel raar.ik zelf ga ook niet gauw bij andere mensen in kinderwagens neuzen

  • Mamaatje87

    Amen! Dat had ik ook verkondigd nog voordat mijn kleine werd geboren! En tja die adviezen ene oor in andere weer uit! Grrrr heel herkenbaar! Dat is hetzelfde met huilende baby ik wil mijn dochter zelf troosten ook als ze bij een ander op slip zit, ik roep dan heel vrolijk huilende baby's gaan naar mama...werkt als een tiet! Haha nog een onbedoeld ongevraagd advies of tip whaha niet zo bedoeld hoor :) als voorbeeld :)

  • black-sheepje

    en dat ook nog vind ook dat je een kind kunt bezig houden door gewoon ermee bezig te zijn ipv altijd te moeten pakken

  • black-sheepje

    voor de geboorte van ons eerste hebben vriendlief en ik ook tegen ouders en schoonouders gezegd waar de grenzen liggen bij ons wij hebben van in het begin gezegd dat ons kindjes GEEN pakbabys worden zijn ouders allee moeder was er niet echt over te spreken maar dat maakte me niet uit en bij de tweede juist dezelfde regels gesteld want hij was bijna 5 maand voor schoonmoeder hem had gepakt en adviezen van anderen nemen we soms aan maar dikwijls zeggen we dan van seg van wie is die kleine van u of van ons. IK ben ietsassertiever dan mijn vriend dus meestal zeg ik het wel en zo ook als ze slapen dan zeg ik gewoon seg de kleine slaapt en laat die ook gewoon doen. jullie moeten echt op uw strepen staan want anders nemen ze alles in van jullie en das niet fijn dat zie ik bij mijn schoonbroer en dat vind ik eerlijk niks. Dus gewoon zeggen wat je leuk of niet leuk vind succes

  • Droemama

    Goed geschreven hoor lief.
    Wij zullen waken voor de grenzen van ons kind.

  • ikbenmoedergeworden

    Amen! (ben niet gelovig, maar het wel eens met je statemant hahaha). Ik ken dat gevoel zo goed, en je moet gewoon bijna grtof worden om bij sommige mensen door te dringen. En hoe ouder ze worden hoe moeilijker het ook wordt. Kom net van een verjaardag, en bij aankomst had mijn meisje de hele auto onder gekotst. Kan gebeuren, maar niet fijn. Ik wil dus niet dat ze vannalles krijgt want anders heb ik het op de terugweg weer. Maar je mag wel een paar extra ogen hebben, want voor je het weet loopt er al weer iemand taart in te stoppen. En dat terwijl ze net een droog bescuitje op had met veel smaak gegeten want voor haar maakt dat nog niet uit. Voordurend moeten zeggen dat ze dingen niet mag, en ben ik aan het inpakken om te vertrekken, zie ik een van de gasten een grote hap taart geven (waren later binnengekomen). Hoe haal je dat toch in je hoofd? Ik zou nooit iemands kind zomaar eten of drinken geven zonder te vragen, maar goed

    Neem een standpunt, en als je gevoel je zegt: dit wil ik niet, uit het dan meteen, niet tactisch doen want dat werkt niet. Als ik tactisch iets vraag dan denken ze dat ze over me heen kunnen lopen en krijg je zo een : ach wat maakt dat nou uit het valt wel mee antwoord waarna het toch gebeurd.

    Succes ermee!

  • lovemykids

    haha wel ik denk er net hetzelfde over
    als jazzlynn slaapt tja dan slaapt ze
    kijken mag maar aankomen ff niet
    ongevraagd advies vind ik ook maar niks
    krijg ik nu nog na zes kids moet je denken en dan nog wel van wild vreemden ja hallo????
    daar trek ik men mond wel van open en vraag dan beleefd of het hun kids zijn, NEE wel zwijgt dan IK voed hun op en niet u en ze zwijgen garantie hahaha