20-weken-echo


Ik had gisteren dus eindelijk de 20-weken-echo en eigenlijk was alles goed en zat alles er op en er aan! Goed nieuws dus!!! De echoscopiste was nog maar net begonnen en schreeuwde het bijna uit dat het twee jongens waren "dos Nene" haha ik moest even nadenken voordat ik begreep wat ze bedoelde. In het Spaans is Nene een jonge en Nena een meisje, lijkt dus heel veel op elkaar. Gelukkig hadden we besloten om het geslacht te weten en wisten we het eigenlijk ook al sinds de 12-weken-echo, maar anders was de verrassing bij deze weg! Wij werden ook al van te voren gewaarschuwd dat ze in Spanje al vroegtijdig het geslacht vertellen ongeacht of je het wil weten of niet.  
Het was ook echt heel duidelijk te zien, dus ik durf me er nu wel op in te stellen! Ons gezin verandert nu heel langzaam in een mannenhuishouden!

Er was helaas wel een klein probleempje te zien :sad
Één baby (de grootste van de twee) had een iets vergrote laterale ventrikel wat duid op Ventriculomegalie, maar het zit nog tegen het limiet van 10mm. Pas tussen de 10 en 15 mm wordt het zorgwekkend. Zodoende gaan ze over 10 dagen (5 maart) nog een keer kijken. Hopelijk is het dan verkleind of in ieder geval niet groter geworden en valt het uiteindelijk allemaal mee. 
Anders dan heeft dit kindje gewoon even een wat groter hoofd! Als het goed is wordt het hier toch een keizersnee en hoef ik dat vergrote hoofd niet uit te poepen  . 

Het was natuurlijk wel even schikken, vooral ook van wegen de taal (Spaans en Engels), ik was blij dat ik thuis even na kon lezen wat het nou eigenlijk precies is. Ik vond het ook jammer dat ik ondanks mijn 3 vellen vol met echo foto's geen enkele mooie van de gezichtjes heb meegekregen. De echoscopiste was zo bezig met het onderzoek dat het niet echt voelde of we de kindjes konden bekijken . Maja het was natuurlijk ook een screening en geen pret-echo. 
In maart zal ik nog een laatste keer naar Nederland vliegen en denk er nu toch over na om dan een pret echo te laten doen. 
Verder wil ik ook een gipsafdruk van mijn buik laten maken, ten slotte zal dit (hoogst waarschijnlijk) mijn laatste zwangerschap zijn en is dat dan een blijvende herinnering aan mijn bolle buik! (die inmiddels al best bol is!!!)



Tja, nu is het afwachten en hopen dat bij de volgende controle het allemaal mee zal vallen. 
Nu weer lekker genieten van de trapjes in mijn buik :wub :wub

862 x gelezen, 0

reacties (0)


  • BonBinie

    Ik heb mijn pret-echo geboekt!!! Yeah 22 maart bij het echocentrum van de Prenatal Hearts in Anersfoort!!! Mijn man zal er dan niet bij zijn maar zal mijn moeder wel mee nemen, zij ook helemaal blij

  • L.B.B

    Meis wat een onzekerheid zo, maar t was allemaal nog binnen de norm en hoop dat ze 5 maart niks geks zien
    Moet je daarna ook vaker terug voor controle?
    Leuk dat je nog even een keer terug naar holland komt!! Daarna word het ook steeds lastiger ivm de zwangerschap.. Als je weet wanneer je komt kan je van te voren een afspraak plannen bij een pretecho burau tegenwoordig kan ook online een afspraak gemaakt worden dus das makkelijk
    En misschien hebben ze dat ook in spanje maar ook kan je los gips kopen speciaal voor een mooie gips buik te maken!
    Wel leuk dat jij ook 2 jongens krijgt worden onze meiden trotse grote zus hihi
    Meis probeer je niet duk te maken!!

    Xx geniet van je jongens in je buik!

  • LiefsGroteZus

  • mama-van-drie-bengels

    Wat fijn dat je een goede 20 weken echo hebt gehad! Dat is een hele opluchting. Hopen dat 5 maart ook alles goed is! Lekekr genieten meid, voor je het weet zijn ze er xxx

  • BonBinie

    Vergeten te vermelden, de jongens zijn ieder 374 gr en 307 gr.