Iets andere uitslag van de echo en beloofde foto.....

Sorry ik kan nog steeds geen foto toevoegen, hij staat nu in mijn foto album!


 


Aan de hand van een foto van de echo dacht de verloskundige gister dat de twee kindjes ieder een aparte vruchtzak en placenta hebben.


Uit het rapport van de echo (hier doen de vk’s geen echo’s, je gaat naar een centrum waar ze de echo doen en dan wordt er een rapport naar de vk gestuurd) bleek echter iets anders.


 


De twee kindjes hebben ieder een eigen binnenste zak, maar ze delen de buitenste zak en de placenta. Dit betekent dat ze een-eiig zijn ipv mogelijk twee-eiig, bovendien is dit riskanter.


Er kan een onverdeelde bloedtoevoer ontstaan waardoor 1 van de kindjes in de problemen komt maar we hebben besloten ons daar nu geen zorgen om te maken. Ik heb even gegoogled en daar kan ik beter mee stoppen.


Het komt zoals het komt, het gaat zoals het gaat.


Ik kan alleen maar zorgen dat ik zo gezond mogelijk leef zodat ze goed groeien en naar alle extra controles ga zodat onze kindjes goed in de gaten worden gehouden! De zorg zal verdeeld worden tussen de vk en het ziekenhuis en ik zal op 15 weken een extra echo krijgen puur voor de bloedtoevoer.


Vanaf 20-24 weken zal ik regelmatig extra echo’s krijgen.


 


Dus met zekerheid krijg ik met 12 weken een echo, met 15, met 20, en vanaf dan weet ik het niet.....


 


Voor nu hoop ik dat ze zo sterk blijven als ik ze gister zag, ze waren enorm beweeglijk en hadden goede hartactie.


Alsjeblieft kleintjes, blijf het goed doen, papa en mama kijken over 3 weekjes weer even naar jullie.


 


Duimen jullie met me mee dat alles goed zal gaan?


 


Voor alle andere zwangeren duim ik voor hetzelfde, het blijft altijd spannend ongeacht hoeveelste zwangerschap, eenling, meerling, wat dan ook.


Iedere zwangerschap is een wonder en spannend!


 


Wij voelen ons dankbaar dat we zo snel zwanger mochten worden en bijzonder genoeg van twee hummeltjes! Ik weet, van alle verhalen hier, dat dat vaak anders is en ik voel me er soms dan ook bijna een beetje ongemakkelijk bij dat ik hier trots loop te zijn. Maar goed, ook dat mogen we delen.....


 


Kan nu al niet wachten tot ze veilig op mijn borst liggen met zijn tweetjes.....

2303 x gelezen, 4

reacties (0)


  • Tinkatonka

    Ik heb een een eiige tweeling van 20 maanden. Uiteindelijk wel TTS gehad en gelaserd. Het is een zware tijd, beste advies is laat het over je heen komen. Als je uiteindelijk TTS krijgt, is er een Facebook groep voor steun

    Belangrijkste is dat de grootste kams is dat alles goed gaat!!

  • Taartje

    Gaaf hoor, 2 kindjes! Hopelijk blijft alles goed gaan. Ben benieuwd naar de updates!

  • Jessplus1

    Ik wil je heel veel sterkte en geluk wensen. Hoop mee dat het twee gezonde kindjes worden, inderdaad niet teveel googlen.

    Probeer zoveel mogelijk te genieten😘

    Ik blijf je in ieder geval volgen.

  • 3blessings

    Je mag ook trots zijn! Bb gaat niet alleen over problemen, positieve verhalen en geluk mogen hier ook zeer zeker gedeeld worden!

    Ik hoop dat alles goed zal gaan tijdens de zwangerschap. Ik zal je in elk geval volgen 😊

  • Assiral

    Ik hoop van harte dat alles goed mag blijven gaan

  • Annaco

    Ja ik snap dat je geschrokken bent. Hier mijn mijn meiden alweer 16 maanden. In het begin van mijn zwangerschap snapte ik niet waarom iedereen gelukkig werd van het feit dat ze tweeeig waren. Oh gelukkig twee placenta's. Later begreep ik dat. Maak je nog niet te veel zorgen. Ze kunnen tegenwoordig zo veel, ook met mocht het echt nodig zijn laser techniek. Niet iets waar je nu over na wilt denken. En dus ook lekker niet doen. Je wordt super goed in gaten gehouden met een tweeling en helemaal met een eeneiige tweeling. Dus op dat gebied ben je echt in goede handen. Hier ook gewoon de controles zoals jij omschrijft. Daarna zat ik zeer regelmatig bij de gynaecoloog. De laatste 2 maanden minimaal wekelijks en elke 2 weken een groei echo. Probeer het los te laten, is makkelijk gezegd. Want oh wat heb ik me af en toe zorgen gemaakt. Over alles, ook over jeetje het zijn er 2... Dat schijnt elke tweeling mama te hebben. 2 kindjes 2 keer zoveel zorgen zullen we naar zeggen ;) geniet van het wonderlijke dat er gewoon 2 kindjes groeien in je buik. En die hebben straks na de geboorte een heel speciale band. Ik verbaas me er weer elke dag over. Een tweeling is magisch. Het komt echt allemaal goed. Knuffel.

  • Sleeperson

    Het is ok om trots te zijn. Geniet er van 😉 En inderdaad niet te veel googlen.

  • 4mommy

    Dat klinkt wel eng zeg... Maar ik duim in ieder geval met jou mee.. Een mooie tweeling❤️