Vanmiddag werd ik gebeld door iemand van het UWV.
Het uitzendbureau heeft vorige week papieren over mijn ziekmelding opgestuurd naar het UWV. De man aan de telefoon vroeg of het klopte dat ik ziek thuis ben sinds 17 februari. Ik zei dat ik mij inderdaad ziek had gemeld, op 16 februari, maar niet echt ZIEK ben. Ik vertelde dat ik zwanger ben, en dat ik vorig jaar ook zwanger was, maar dat het toen in de 34e week is misgegaan, en dat het kindje was overleden, en ik het nu gewoon geestelijk steeds moeilijker vind worden. "Oh oh..." klonk het aan de andere kant van de lijn.
Hij stelde vragen over het bedrijf waar ik werkte, en wat voor werk ik precies moest doen. Of het zwaar werk was. Ik zei dat het lichamelijk geen zwaar werk is, maar dat je wel je aandacht erbij moet houden, omdat het veel geregel is en ik vooral moest tellen en schrijven. Hij noteerde alles wat ik zei. De man vroeg nog meer dingen, en ik gaf overal gewoon eerlijk antwoord op. Ook vroeg hij of ik me pas ziek had gemeld toen het niet meer ging. Ik zei dat ik al 2 weken ervoor steeds zat te twijfelen om me ziek te melden, maar me ook schuldig voelde omdat ik me nooit eerder een dag had ziek gemeld, en ik normaal niet zo in elkaar zit. Ik zei dat ik na 2 weken de knoop had doorgehakt en alleen nog maar aan mijn kind wilde denken, en dat het werk zonder mij ook wel doorgaat. Hij begreep alles en vond het heel duidelijk. Omdat hij zo'n standaard vragenlijstje voor zich had, vroeg hij ook of ik nog in staat ben om te werken. Ik lachte en zei dat ze daar niks aan mij hebben, omdat ik met mijn aandacht helemaal niet bij het werk ben, maar alleen bij het leven in mijn buik.
Dat ik wekelijks naar de huisarts ga voor een gesprekje, en controle van mijn bloeddruk en urine, en dat ik iedere week óf een echo, óf een controle bij de gynaecoloog (ook met echo) heb, vertelde ik hem ook, en hij noteerde alles. De naam van het ziekenhuis, gynaecoloog en huisarts vroeg hij ook. Hij klonk heel vriendelijk en ik maak me er helemaal geen zorgen over. Heb gewoon eerlijk verteld hoe of wat, dus hoef me ook niet ongemakkelijk te voelen, en later bang te zijn dat ik mijn eigen leugens vergeten ben. Toch weer een voordeel dat ik niet eens kán liegen.
Oh en ook vroeg hij nog of mijn contract niet verlengd zou worden. Ik zei dat dat eigenlijk wel de bedoeling was, maar dat ze dat nu natuurlijk niet deden, en dat ik dat ook wel begreep. Als het mijn bedrijf was zou ik het contract ook niet verlengen als ik hen was! Ook daar stemde hij mee in!
Hij zou me een brief sturen en binnen enkele weken zou een bedrijfsarts contact met me opnemen. Tenslotte vroeg hij nog mijn bankrekeningnummer ter controle, en mijn uitgerekende datum voor het zwangerschapsverlof.
Weer een zorg minder. Ze mogen van mij alles nagaan, de huisarts én gynaecoloog kunnen alles bevestigen, dus om die bedrijfsarts maak ik me niet druk, dat zit wel goed denk ik. In ieder geval loopt het nu al bij het UWV, dat scheelt weer!
reacties (0)