Wat een dagen hebben wij gehad.. Vanaf woensdag was het mogelijk dat er een uitslag zou komen van de klinisch geneticus in Nijmegen. Vanwege de vakantie moesten we er maar vanuit gaan dat het een paar dagen langer zou duren, dus vrijdag, vandaag dus, zouden we het naar alle waarschijnlijkheid wel te horen krijgen. Dus vanaf woensdag houd ik mijn telefoon al goed in de gaten. Zelfs even naar de wc gaan of douchen ging maar vlug vlug.. want stel je voor dat ze net dán zouden bellen! Pfft.
Donderdagochtend dacht ik ineens.. oh misschien is die klinisch geneticus M wel ziek.. en ligt de uitslag er al, maar weet niemand dat ie doorgebeld moet worden. Dus even bellen met het ziekenhuis. Maar nee, M was er gewoon, maar de uitslag was er simpelweg nog niet.
Vanochtend (vrijdag dus) Kreeg ik het echt even te zwaar. De telefoon aanstaren om er maar voor te zorgen dat ie afging hielp ook niet echt! Hahaha Om 10 uur ging de telefoon dan wel af! Onbekend nummer.. nou het zweet stond meteen overal op mijn lijf. maar helaas. Het was het UWV. Om eens te vragen hoe het gaat omdat ik nog steeds niet volledig werk. pffft.
Toch maar weer het ziekenhuis gebeld. M zat op t polispreekuur dus ik moest om half 2 maar terugbellen. Tot die tijd had ik in ieder geval even rust, ze zou nu toch niet bellen voor half 2. Rond 2 uur had ik M dan aan de telefoon. Ze had iemand van het lab gesproken in Groningen, waar het onderzoek gedaan wordt. Die kon op dat moment alleen zien dat het onderzoek nog liep en dat de uitslag stond voor 1 aug!! WAT!!!! zo lang wil ik niet meer wachten. Waarom wisten ze het nog niet. M ging er een arts daar over bellen, en zodra ze meer wist zou ik nog even wat van haar horen.
Ondertussen trok ik het niet meer en ben ik maar gaan slapen op bed. Even rust. hihi
Om half 5 werd ik wakker gebeld door M. Ze had een arts van het lab gesproken en er waren wat problemen met het verkrijgen van een betrouwbare uitslag van het bovenste kindje. Dit omdat er maar zo weinig materiaal bij de vlokkentest was verkregen. Doordat er weinig materiaal is was het voor de apparatuur moeilijker om er een goede uitslag uit te krijgen. Ik heb vervolgens geloof ik wel 4 keer gevraagd of ze dan al iets van cf hadden ontdekt bij het bovenste kindje, en dat ze daarom steeds opnieuw wilden checken of zo. maar dat was niet het geval. Er moet gewoon een betrouwbare uitslag zijn. En die is er, of die is er niet. Ze blijven het proberen en daarover hebben we maandag weer even contact. Duimen dus maar weer.
Maar.... Ondanks dat er nog geen officiele uitslag is van beide, van het onderste kindje was er zeker voldoende materiaal en konden ze in ieder geval zeggen dat er GEEN CF gen te vinden was! Er is dus in ieder geval 1 kindje zonder CF. ( ook van deze dus nog geen officiele uitslag, maar dit konden ze toch al vertellen) Er is dan nog wel geen uitslag van het standaard chromosomen onderzoek ( naar down etc) maar dat doen ze alleen maar omdat ze toch materiaal hebben nu en dan net zo makkelijk deze test kunnen doen. De uitslag daarvan moet dus ook nog komen.
Mijn grootste angst dat we de gehele zwangerschap moeten afbreken kan ik dus naast me neer leggen. In ieder geval 1 kindje lijkt gezond! Nu de tweede nog!
Nog even duimen tot maandag! Hoop dat we dan eindelijk weten hoe het zit van allebei!!
reacties (0)