Dé naam bedacht???

Vanavond smolt ik gewoon bijna bij het naar bed brengen van mijn zoontjes. Zoals altijd las ik een verhaaltje voor en daarna wilden T en J nog even knuffelen. Ook mijn buik kreeg een knuffel. Ze wilden allebei tegelijkertijd knuffelen en dus lagen ze allebei met hun hoofd op mijn buik en aaiden ze mijn buik. Ineens zegt J: welterusten Sjuulke-baby. Nu zegt J al vanaf het begin dat we een meisje gaan krijgen en vandaar deze naam. Nu heet ons buurmeisje van 1 maanden Sjuulke en sinds haar geboorte heten alle baby’s, met name de meisjes, allemaal Sjuulke. Nu zei ik tegen J; wat denk je dat we gaan krijgen? Een zusje antwoordde hij. Ik zei weer; oh,okee, maar dan noemen we haar niet Sjuulke hoor. Zegt hij: Waarom niet? Tja, waarom niet? Ten eerste omdat ons buurmeisje zo heet en ook een van de dochters van vrienden van ons wordt zo genoemd (als koosnaam zeg maar) en van een ander stel heet hun dochtertje ook zo. Bovendien zou ik deze naam wel als koosnaam gebruiken maar niet als officiële voornaam, het is niet echt onze smaak. Dus nee, helaas, hij heeft niet dé naam bedacht. Nu hebben we de voornamen al sinds vlak na de geboorte van F. De meisjesnaam is dezelfde als tijdens de zwangerschap van J en F, de jongensnaam liet mijn man een paar maanden na de geboorte van F vallen. Afgelopen vrijdag gaf een vriendin van ons op haar verjaardag aan erg benieuwd te zijn naar de naam van dit kindje. Ze vroeg zich af of het weer zo’n aparte naam zou zijn. Pardon? Okee, J’s naam is wat aparter/minder voorkomend maar T en F hoor je echt wel vaker al zul je er geen 10 in de straat hebben wonen. Ze bedoelde het niet verkeerd hoor, en zo vatte ik het ook niet op maar opmerkelijk vond ik het wel. Maar zo zie je maar,haha, wat de een al apart vindt, vindt de ander heel gangbaar. Nu denk ik wel dat de meisjesnaam als apart ervaren zal worden, de jongensnaam is net als de namen van onze andere zoons niet heel apart maar je zult hem niet elke week voorbij zien komen in de geboorteadvertenties. Tja, nog een paar maanden en dan kan ik de namen wel noemen, aangezien dit echt onze laatste zwangerschap is.

En het schiet al op! 16 weken alweer voorbij! 4 maart de 20 wekenecho alweer. Dan ben ik al bijna 22 weken maar zo kon mijn man er wel bij zijn en dat vond ik toch wel erg prettig. Ik bene r overigens nog steeds niet uit of ik het geslacht zou willen weten. Mijn man blijft er bij dat hij het niet wil weten, dus als ik het wil weten, moet ik het weer laten opschrijven. Ach,ik heb nog even de tijd om te beslissen. Eerst maar eens carnaval vieren en doorkomen. Mijn moeder belde vandaag op dat ze op een markt stond waar piratenpakken voor volwassenen verkocht werden. Aangezien T en J momenteel helemaal into piraten zijn en T ook alleen piraat wil worden met carnaval, leek me dat ook wel een leuk idee. Ik ben erg benieuwd of het wat is, maar ach; het is carnaval ;-)

Vrijdag heb ik trouwens nog even in de rats gezeten. F had ineens uitslag over zijn hele romp en in zijn nek en op zijn wangetjes en een enkel vlekje op benen en armen. Gezien de koorts de dagen ervoor en het feit dat ik dacht iets van een beginnend blaasje te ontdekken, dacht ik aan de waterpokken. Echter, de blaasjes bleven uit en ook zaterdag, ten was zelfs de meeste uitslag alweer verdwenen… Ben ik even de encyclopedie ingedoken; het zou ook de vijfde of zesde ziekte kunnen zijn. Nu is de vijfde ziekte gevaarlijk in de zwangerschap… sh*t! Maar de uitslag was al zo goed als weg dus naar de hap leek me ook geen meerwaarde hebben. Gelukkig had ik laatst op de Jonge Gezinnenbeurs ook nog een ander boek gekocht en daarin stond juist een stukje over de verschillen. Juist de koorts voorafgaand aan de uitslag duidt op de zesde en niet de vijfde ziekt, dus weer gerustgesteld. Al ga ik het dinsdag bij de verloskundige nog wel even navragen; wat als een van de kinderen wel de vijfde ziekte zou gaan krijgen? Dan weet ik in elk geval wat te doen.

Gisteren ben ik ook nog even bezig geweest mijn karma op te krikken ;-) Mijn oom heeft een dochtertje gekregen en de zwangerschap was niet gepland. Ze hadden alle babyspullen al weggedaan en ze zitten erg krap bij kas. Nu vroeg mijn moeder of ik een van onze 2 boxen toevallig weg wilde doen. Nu hadden we 1 box nog bewaard uit de tijd dat zowel T als J in de box zaten, we hadden er dus toen 2 in de kamer staan, en dit keer wilden we er 1 gebruiken om in de zomer buiten te zetten zodat we ook buiten kunnen zitten en de kleine toch beschut ligt (onder het afdak, evt met parasol en klamboe. Maar mijn oom kon natuurlijk ook heel goed een box gebruiken. Dus ben ik marktplaats af gaan struinen en ik vond een box op wielen en die in te klappen is, gratis af te halen. Dus die ben ik gisteravond nog gaan halen. Ik kreeg er nog een boxkleed bij ook. Nu kunnen we onze box afgeven, die is nog heel degelijk, met la voor het speelgoed, en hebben wij die andere. Dat is voor ons voldoende, bovendien kunnen we hem dan inklappen als we niet meer buiten zitten (wel zo fijn met onze ogen katten en vreemde katten in de buurt).

Vandaag ben ik ook nog creabea bezig geweest. Ik had nog een beetje stof over van de babynomad doek die ik gemaakt heb en daar heb 2 knuffeltjes van gemaakt in dezelfde kleuren. Het zijn van die difrax knuffels met een hoofdje en muts en het lijfje is een dubbelgevouwen doek met de puntjes bij elkaar geknoopt zeg maar. Al onze kinderen hebben 2 van deze popjes, de een in blauw, de ander in geel en de ander weer in geel. Ze slapen er allemaal mee. Deze zijn echt heel leuk geworden. Zal nog wel een keer een foto bloggen. En eigenlijk was het helemaal niet zo veel werk en leuk om te doen, vooral de voldoening als het af is, haha. En ik kan niet wachten om onze kleine er mee te zien tutten….

Voor de duidelijkheid; dit is de pop die je koopt in de winkel, mijn creatie volgt nog een keer....

446 x gelezen, 0

reacties (0)


  • Mijn Wondertjes

    Ben benieuwd naar jou crea bea popjes ? Altijd leuk om een verhaal van een ander lezen.

  • twinmama

    Ha ha, Sjuulje zal het wel niet worden nee, wij noemen Juliëtte ook vaak Juulke (en ook op haar dagverblijf omdat er nóg een Juliëtte is) Ik zou een meisjesnaam die past bij jullie andere namen niet kunnen raden denk ik... We wachten geduldig af, ha ha! Wel zou voor een jongetje Benjamin wel grappig zijn... de jongste uit het gezin én passend bij de rest? Maar ik denk dat het deze keer een meisje is, dus we zijn réuze benieuwd! Ben ook beniewd naar jullie 'piraten-bende' ha ha... Ik heb al 2 princessenjurkjes en zoek voor Etiënne nog een soort ridder-outfit voor erbij. Het lijkt me voor jou wel fijn om te weten wat het wordt, dan weet je welke spullen je wel of niet weg kan doen? Als we gaan poelen dan gok ik meisje. Maar ik zal er wel geen 'koelkast' mee winnen... (of béter nog: een auto, ha ha!) ;)