Vrouwen wereldwijd krijgen minder kinderen

-
- in Kinderwens
- 0
- 522
- 11/06/2025
Uit onderzoek van de Verenigde Naties (VN) blijkt dat vrouwen wereldwijd minder kinderen krijgen. En dat is niet omdat ze geen kinderen willen, maar vanwege hele andere redenen...
Uit het VN-rapport blijkt dat vrouwen zich vooral zorgen maken over hun financiën, zoals werkloosheid, dure huizen, dure kinderopvang en onderwijs. Dit alles zouden de belangrijkste redenen zijn om minder kinderen te krijgen dan ze eigenlijk zouden willen.
Onderzoek
Uit het onderzoek blijk dat maar liefst 92 procent van de vrouwelijke respondenten en 93 procent van de mannelijke het liefst een of meer kinderen zou willen. Het grootste gedeelte zou het liefst twee kinderen willen. Maar wat blijkt: 31 procent van de respondenten die ouder zijn dan vijftig heeft minder kinderen gekregen dan ze eigenlijk hadden gewild.
Hoe zit dat in Nederland?
Nederland is helaas niet meegenomen in het onderzoek, maar uit recent onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) blijkt dat ook in ons land de kinderwens wordt uitgesteld. Zo blijkt dat veel stellen hun kinderwens on hold zetten, omdat ze geen geschikte woonruimte hebben.
Koophuis vs huurhuis
Uit de cijfers van het CBS kwam naar voren dat vrouwen die een huis bezitten jaarlijks 7 procent een kind krijgt, tegenover 3,9 procent vrouwen die een huurhuis hebben. Volgens Tanja Traag, onderzoeker bij het CBS, geeft een koophuis meer zekerheden. Zo kun je met de waardevermeerdering een extra kamer realiseren, maar ook je maandlasten omlaag brengen, je tuin kindvriendelijker maken en geeft het het hebben van een koophuis je meer veiligheid.
Terwijl degenen met een huurhuis zich onzekerder voelen over de toekomst. Ook hebben ze vaak een hoge huur en is er vaak niet genoeg ruimte voor gezinsuitbreiding.
Werk
Naast het gebrek aan geschikte woonruimte, is er ook vaak onzekerheid over de arbeidsmarkt. Traag: “Veel mensen hebben een flexibel contract, wat onzekerheden met zich meebrengt. Wat ga ik volgende maand verdienen? Heb ik over een jaar mijn werk nog?”
Heb jij je kinderwens uitgesteld omdat je geen geschikte woning hebt en omdat je een flexibel contract hebt?
Lees ook:
Waarom het moederschap meer invloed kan hebben op je carrière dan verwacht
Na je 35e moeder worden? Dít zijn de voordelen
Podcast: de ontsluiting
Bronnen: Parool.nl, NU.nl
Beeld: Unsplash
Wil jij graag jouw verhaal over je bevalling, baby, vruchtbaarheidstraject of iets anders delen op BabyBytes? Dat kan via dit formulier. Wie weet staat jouw verhaal binnenkort (anoniem) op de site!
Reageer op dit artikel
reacties (0)