Er worden op dit moment weer veel bezoekjes afgelegd aan de huisarts, want steeds meer kinderen hebben last van krentenbaard! Ook op ons forum wordt er vaak advies gevraagd over deze vervelende huidziekte.
Wat is krentenbaard?
Krentenbaard is een huidziekte die ontstaat uit een bacterie die zich kan nestelen in kleine wondjes. Je krijgt dan kleine blaartjes met gele korstjes en het jeuk verschrikkelijk. Door te gaan krabben, kan de krentenbaard zich als een gek verspreiden. Het is dus zeer besmettelijk.
Huid kinderen kwetsbaar
Bij jonge kinderen is de huidbarrière kwetsbaarder dan bij volwassenen, omdat het afweersysteem nog niet goed is ontwikkeld. Ook omdat kinderen vaak dicht bij elkaar zitten, komt het vaak bij kinderen voor. Ook als je last hebt van eczeem, een droge huid of een verminderd afweersysteem kun je er sneller last van krijgen.
Meer kinderen naar de huisarts
Onderzoeksinstituut Nivel, dat de gegevens van de huisartsen registreert, ziet dat krentenbaard in de zomer opleeft onder kinderen onder 14 jaar. Zo gingen er afgelopen week aanzienlijk meer kinderen naar de huisarts dan de week ervoor.
Noodkreet op het forum
Op het BabyBytes-forum zijn er verschillende topics aangemaakt over krentenbaard. Zo ook deze moeder die er gek van wordt, omdat krentenbaard wéér in huis is!
“Na een week lang antibiotica ging het dagen goed en nu is het weer terug... Tot nu toe alleen bij oudste dochter en ik ben meteen begonnen met insmeren. Mijn man zegt dat ik zo meteen moet bellen voor antibiotica maar dat wil ik helemaal niet. Als het nodig is oké, maar ja omdat het weekend ertussen zit ben ik bang dat jongste dochter het weer krijgt met die hele erge blaren... Wat denken jullie?
Lees ook het verhaal van Rachel. Haar dochtertje heeft eczeem en kreeg last van krentenbaard.
“Ondertussen werd de uitslag bij mijn dochter steeds erger. Het waren geen kleine plekjes meer, maar echt hele grote waar ook vocht uitkwam. Het was zo zielig om te zien. Ze had enorme last en jeuk.
Die nacht hebben we geen oog dicht gedaan. De volgende ochtend belde ik de huisarts weer om te zeggen dat het steeds erger werd. Maar de assistente zei dat ik even moest wachten totdat de antibiotica zou aanslaan. Toch voelde het niet goed...”
Heeft jouw kind ook last van krentenbaard? Heb je nog tips?
Wil jij graag jouw verhaal over je bevalling, baby, vruchtbaarheidstraject of iets anders delen op BabyBytes? Dat kan via dit formulier. Wie weet staat jouw verhaal binnenkort (anoniem) op de site!
Ze is getrouwd met haar jeugdliefde en moeder van een zoon (2006) en een dochter (2009). Ze begon in 2017 als online redacteur bij BabyBytes en is sinds 2022 hoofdredacteur. Naast haar werkzaamheden voor BabyBytes.nl is ze ook eigenaar van het online platform de Club van ontaarde moeders.
Reageer op dit artikel
reacties (0)