172. Baby’s met handen laten eten voorkomt overgewicht.

172. Baby’s met handen laten eten voorkomt overgewicht.


 


Ik kwam deze artikelen tegen, en vond het wel interessant onderzoek om te delen. Je mag het hier wel of niet mee eens zijn, je mag hier een mening over hebben. Maar als je wil reageren hierop, doe het wel gewoon netjes.


Don't shoot the messenger.


 


 


Baby’s met handen laten eten voorkomt overgewicht


NOTTINGHAM - Baby's en peuters die zelfstandig met hun handen eten, hebben op latere leeftijd minder kans op overgewicht dan kinderen die gepureerde voeding of pap met een lepel krijgen.


Dat blijkt uit onderzoek van de universiteit van Nottingham, gepubliceerd in British Medical Journal. Voor het onderzoek werden de eetgewoonten van 155 kinderen tussen de 20 maanden en 6,5 jaar.


De onderzoekers concludeerden dat baby's die met de handen aten een voorkeur kregen voor brood en pasta. De kinderen die altijd gepureerde voeding kregen, ontwikkelden een voorkeur voor suiker en gezoete producten. Ook al kregen zij ook heel vaak koolhydraten, eiwitten, groenten en fruit.


Van de groep die met een lepel at bleken acht kinderen zwaarlijvig. Onder de kinderen die met de vingers aten was slechts eentje zwaarlijvig.


'Onze studie suggereert dat zelfstandig eten een positieve impact heeft op de voorkeur van kinderen voor gezonde voeding. Dat heeft gevolgen voor de strijd tegen de toename van zwaarlijvigheid in onze hedendaagse samenleving', aldus de wetenschappers.


 


Lees hier het hele artikel:  http://www.gezondheidsnet.nl/zwangerschap-bevalling-en-baby/babys-met-handen-laten-eten-voorkomt-overgewicht


 


http://bmjopen.bmj.com/content/2/1/e000298.short?g=w_open_current_tab


 


 


Waarom baby's met lepel voeden slecht is.


Baby's die met de lepel door hun ouders gevoed worden, hebben meer kans op obesitas. Ook groeien ze vaker op tot moeilijk eters, dat heeft een Brits onderzoek bewezen.


De onderzoekers aan het departement van Menselijke en Gezondheidswetenschappen aan de universiteit van Swansea vergeleken het gewicht en de eetgewoonten van de kinderen die gevoed werden met leeftijdsgenoten die snel zelfstandig leerden eten. In plaats van dat ze babyvoeding met een lepel toegediend kregen, namen deze kinderen zelf producten vast en aten ze hiervan tot ze voldaan waren.


Daaruit bleek dat de kinderen die gevoed werden meer aten en later vaker overgewicht ontwikkelden. De Britse professor Amy Brown zegt dat ouders die hun kinderen gepureerd eten voeren voor schadelijke eetgewoonten zorgen die later tot obesitas kunnen leiden. 'Onze studie toont aan dat kinderen die op jonge leeftijd zelf leren eten gezondere gewoonten kweken. Dit komt doordat ze dan zelf kunnen controleren hoeveel voeding ze opnemen en sneller zelf voelen wanneer ze voldaan zijn. Dit heeft op lange termijn een impact op gewichtstoename en eetgewoonten. Steeds meer onderzoeken erkennen de rol van de voedingsstijl tijdens de jeugd op de ontwikkeling van de appetijt en eetgewoonten.'


Kinderen die zelf leren eten kunnen beter omgaan met voeding, kunnen beter zelf hun opname controleren, leren op hun eigen tempo te eten en kennen een bredere waaier aan smaken. Wat resulteert in gezonde eetgewoonten op latere leeftijd.


 


Bron: http://www.hln.be/hln/nl/38/Familie/article/detail/1770280/2014/01/08/Waarom-baby-s-met-lepel-voeden-slecht-is.dhtml


 


 


 


Voeren van baby's leidt tot overgewicht.


Baby's die door hun ouders de vaste voeding met een lepeltje gevoerd krijgen, hebben een hogere kans op overgewicht. Het zou kinderen moeten worden toegestaan om zichzelf te voeden. Om te voorkomen dat zij teveel eten en overgewicht ontwikkelen op peuterleeftijd.

Onderzoekers van Swansea University hebben ook geconcludeerd dat kinderen die borstvoeding krijgen hebben minder kans hebben om kieskeurig te zijn met eten omdat ze al vele smaken hebben leren kennen. De studie laat het voordeel zien van het zogenaamde 'zelf-doen' en 'stukjes-eten' (Rapley methode), waarbij zuigelingen zelfstandig leren vast voedsel te eten op hun eigen tempo. In plaats van dat het eten hen in puree-vorm gevoerd wordt door een verzorger.


 


Lees verder: http://www.borstvoeding.com/nieuws/overgewicht.html

 





Alles over Rapley, Blog 40.

1060 x gelezen, 0

reacties (0)


  • Grumble2.1

    Net begonnen met rapley sinds een kleine week .. vinden het beide spannend haha maar kokhalsreflex is men beste vriend en af en toe pureer ik wel eens een x als ik zelf moe ben maar ze krijgt ook daarvan maar tot hoever haar sspanningsboog loopt aangezien ze nog niet goed zelf kan zitten en het dus niet zoclang vol houdt .. maar leuk is het ook haha

  • tessa75

    Interessante studies maar toch neem ik ze met een korreltje zout ;-) Zoals anderen ook al schrijven zijn er meer (belangrijkere) factoren die wel of geen overgewicht bepalen. Het aller-belangrijkste is blijven kijken naar je kind en niet aandringen het bordje (al dan niet geprakt/pureerd of stukjes met de hand) toch helemaal leeg te eten. Vol = vol. En dat is ook een generatie verschil met vroeger, als kind leerde ik immers mijn bord helemaal leeg te eten want dat hoorde zo. En anders kreeg je ook geen toetje. Mijn ouders deden dat met de beste bedoelingen het was toen heel normaal. En misschien doen ze het over 30 jaar wel weer heel anders dan nu en is wat we nu doen helemaal verkeerd. Ik heb geen echt overgewicht overgehouden aan die methode, sterker nog de schoolarts vond me altijd dun. Nu geen last meer van trouwens.
    Ik ben pro BV en geef dit inmiddels bijna 7 maanden aan ons meisje, maar voor mij betekent het niet dat ik ook rapley doe met haar. Zij is begonnen met gepureerd eten en nu steeds wat grover. Wij voeren haar met een lepeltje maar zij helpt zelf het lepeltje vast te houden. Het schijnt ook beter te zijn om binnenkort haar het alleen te laten doen, beter voor haar motoriek. Vl. zag rapley niet zo zitten en ik was huiverig. Ik denk dat een kindje dat met de lepel eet of gevoerd wordt ook duidelijk kan maken als het niet meer wil. Ons meisje in elk geval wel. Die weigert ook flessen. En als ze niet meer wil eten draait ze haar hoeft weg, gaat knorren en is niet meer geinteresseerd. Dan is het zaak niet aan te dringen ook al is het bordje bijna leeg. Maar dat lijkt me met rapley ook, je kan ook 2 stukjes wortel overhouden en je kindje aansporen die alsnog te eten. Zelfde idee dan dus.
    Gepureerd of gep