Hay dames, zoals eerder beloofd het verhaal achter de bevalling en alles eromheen..
Op zaterdag 12 Mei, waren we met heel het gezin om de hand gaan vragen van de aanstaande van mijn broer.. Bij vertrek voelde ik wat nattig van beneden.. Dacht er verder niks bij, had geen inlegkruisje in dus dacht zal wel wat meer afscheiding zijn..
Ik was vrijdag avond ervoor een 2e deel van mn slijmprop verloren maar dacht oh dat kan voorkomen een paar weken voor de bevalling..
Maargoed ik verloor dus die 'afscheiding'.. Zondag was het wat minder, dus niet naar omgekeken, op Maandag werd het meer en moest ik regelmatig mn inlegkruisje verschonen.. Meerdere mensen in mn omgeving zeiden dat ik mn VK moest bellen, dus heb dat maar gedaan.. Moest gelijk komen want het kon vruchtwater zijn!!
Om 22.00 uur was ik daar onderzocht en zij wist niet zeker of het ook zo was, dus doorgestuurd naar het zkh.. Snel langs huis gereden om mn vluchttas te pakken.. (gelukkig had ik alles al klaar staan.)
Eenmaal in het zkh op een matje gaan liggen met mn blote bips.. En natuurlijk loopt er dan niks uit, dus uiteindelijk maar met n wattenstaafje afgenomen en op een onderzoeksglaasje gesmeerd.. De verpleegkundige zei zelf ook, nou lijkt me gewoon afscheiding.. Nou nee hoor, bij onderzoek door de gyn (onder de microsscoop), bleek het toch vruchtwater te zijn..
Wat nu?? Ik was 36+4 wk zwanger.. Ik moest opgenomen worden en mocht niet meer inwendig onderzocht worden ivm infectie gevaar.. En op donderdag 17 Mei zou ik ingeleid worden.. Pfff ik was helemaal kapot.. Zo'n klein mini mensje..
Nou op donderdag toch wel inwendig onderzoek en nog geen 2 cm ontsluiting dat is het minimale.. Dus kreeg een ballon katheter, die zorgt ervoor dat je baarmoeder open gaat staan.. Ik kreeg m om half 9 in de ochtend met het idee dat ik vrijdag ingeleid zou worden..
Nou dus niet.. Om 9 uur begonnen de weeen dus ik kon gelijk door na de verloskamer.. Elke 4 min kwamen ze toen.. Om 11 kwamen ze om de 2min en bij controle had ik al 4cm ontsluiting!! De katheter ging eruit en mn vliesen werden gebroken.. Weeen werden echt pijnlijk en heftig.. Om 2uur ben ik weer gecontroleerd en toen was het nog steeds 4cm..
Ik werd gek had zo'n pijn..
Ik wilde de ruggenprik en wel gelijk!! Om half 4 was ik pas bij de afdeling anesthesie.. Maar de persoon die ze zet was druk.. Grrrr heb ik weer..! Alsof het niet erger kon kreeg ik persweeen.. Leek wel of mn kind uit mn achterste kwam.. Auwww..
Bij controle had ik 7cm!! Omg het ging zo snel ineens.. En ik kon geen prik meer krijgen dus terug na de afdeling.. Aangekomen om kwart over 4 had ik 9cm.. Om half 5, 10cm..
Ik mocht gaan persen.. Kon een uur duren.. Nou om 16.50 is ons meisje geboren..
Latifa.. 47cm en 2740 gram..

De volgende dag mochten we naar huis.. We moesten een nachtje blijven omdat er kans was op infectie ivm de gebroken vliesen..
Onderweg naar huis met papa & mama..

Op maandag ging het ineens niet zo goed met dr.. Ze was teveel afgevallen bijna 10% van haar start gewicht. Ze weegde nog maar 2480 gram.. Drinken wilde ze niet meer en ze sliep alleen, reacties kregen we ook niet meer.. Ze zag ook geel dus we werden doorgestuurd naar het ziekenhuis..
Daar werdt al gelijk duidelijk dat we opgenomen zouden worden.. Ze was echt te zwak en mocht niet meer afvallen.. Ze waren ook bang voor geelzuur.. Dus ze werd gelijk onder de lamp gelegd..

Na 2 uur was duidelijk dat ze geen geelzuur had gelukkig... en mocht ze haar kleertjes weer aan.. Ik mocht ook bij haar blijven maar niet op dezelfde kamer.. Dus elk 3 uur naar haar toe om te voeden..
Op dinsdag was ik jarig, maar zo voelde het helemaal niet.. Mn meisje had wel speciale kleertjes aan.. gebakjes op haar pakje..

Na 2 nachtjes in het ziekenhuis mochten we naar huis.. En nu gaat het beter met mn meisje.. ze inmiddels al 50 gram aangekomen en ik ben helemaal trots..

Sorry voor de lange blog maar hoop dat jullie het leuk vinden..
Liefs hele trotse mama S..
reacties (0)