25 weken zwanger
Week 25

Week 25 begint bij dag 175 en loopt tot dag 182.
Het is je 26e zwangerschapsweek.


Lengte van je baby: 32,5 centimeter
Gewicht van je baby: 650 gram

Ga naar week:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
Geboren & geboorteverhalen


Data en nummers:
Er zijn nog 105 dagen tot je bevaldatum op 03 september, 2012..
Je bent 175 dagen zwanger.
Je bent 5.8 maanden zwanger.
Je bent in je zesde zwangerschapsmaand.
Je 1e trimester: 28 november, 2011 t/m 26 februari, 2012. (0 - 12 weken)
Je 2e trimester: 27 februari, 2012 t/m 10 juni, 2012. (13 - 27 weken)
Je 3e trimester: 11 juni, 2012 t/m 03 september, 2012. (28 - 40 weken)


Toon alle dagen van mijn zwangerschap


Dit is de 25e week van je zwangerschap. Lichamelijk voel je je waarschijnlijk nog prima. Je zult nu meer op controle komen bij de verloskundige of gynaecoloog. Voorheen was dit eens in de 4 weken, nu wordt dat één keer in de 3 weken.

Soms kun je al wat last krijgen van harde buiken. De spieren van de baarmoeder trekken samen, om alvast te oefenen voor de bevalling. Ze bereiden zich voor op de weeën, en worden ook wel 'voorweeën' of 'oefenweeën' genoemd. Dit doet de baby geen kwaad. Je kunt echter ook harde buiken krijgen als je je teveel hebt ingespand. Als je er vaak last van hebt, en het zelfs pijn doet, licht dan je verloskundige of gynaecoloog in. Die zal je waarschijnlijk adviseren om veel rust te nemen. Als je te druk in de weer bent, kan het de groei van de baby belemmeren.

De baby kan nu ook bewust voelen, want het voelzintuig is ontwikkeld. Het hartje van de baby klopt twee keer zo snel als jouw hart. Het verschil tussen jouw hart en dat van je kindje is dus duidelijk te horen. Rond deze week kan de baby's hartslag zelfs door middel van een lege wc-rol te horen zijn. Helaas kun je dit niet zelf doen, maar je partner of iemand anders wel. Zet de lege wc-rol zo'n 10 centimeter onder je navel, en verschuif het tot het hartje te horen is. Als je weet hoe je kindje ligt, is het wat makkelijker te vinden.

De baby wordt steeds groter. Hij kan nog wel alle kanten op, maar zwemt niet meer 'los' in het vruchtwater. Het kindje kan de ene dag met het hoofje naar beneden liggen, en de andere dag weer naar boven. De definitieve positie heeft hij nog lang niet ingenomen. Maak je daarom geen zorgen als je tijdens je controle te horen krijgt dat je kindje in een stuit ligt. Het kan constant veranderen!

Het is belangrijk om veel vitamines en mineralen binnen te krijgen. Daarnaast is DHA (docosahexaeenzuur) ook van belang, vooral tijdens je zwangerschap. Dit meervoudig onverzadigd vetzuur behoort tot de Omega-3-vetzuren, en draagt bij aan de ontwikkeling van de hersenen, ogen en het zenuwstelsel van de baby. DHA zit vooral in vette vissoorten, zoals haring, paling, makreel, zalm en sardines. Er wordt aangeraden om minimaal 2 maal per week vis te eten, waarvan minstens één keer vette vis. Ben je niet zo'n viseter, neem dan een multivitamine waar DHA in zit. De multivitamines speciaal voor zwangere vrouwen, bevatten alle belangrijke vitamines en mineralen, en meestal ook de omega-3-vetzuren.

Wetenschappelijk onderzoek




Uit Deens onderzoek is gebleken dat supplementen met omega-3-vetzuren de kans op vroeggeboorte verminderen. Bij de vrouwen die tijdens het onderzoek visoliecapsules hadden geslikt, duurde de zwangerschap langer, en hun baby's hadden een hoger geboortegewicht.

Een ander onderzoek liet zien dat de kans om zwangerschapsvergiftiging te ontwikkelen wordt verkleind bij het gebruik van DHA.

Baby's die tot minimaal 17 weken na de geboorte DHA via borst- of flesvoeding binnenkrijgen, blijken een beter gezichtsvermogen te ontwikkelen dan baby's die geen DHA binnenkrijgen.

Tenslotte liet een Noorse studie zien dat er een positief verband is tussen het IQ van vierjarige kinderen en het innemen van DHA, vanaf het tweede trimester van de zwangerschap van de moeder, tot in de eerste drie maanden van de borstvoeding.

Reacties van 25 week zwangere moeders




Reageren


Word lid om ook te kunnen reageren!


Berichten 1-50 van week 25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Volgende Toon laatste reacties van alle weken


mamate - 5 minuten terug
@ Selyn; dat is zeer waarschijnlijk vocht dat bij je baarmoedermond ervoor zorgt dat ziektekiemen, bacteriën ed. niet in de buurt kunnen komen en dus voor een optimaal veilig klimaat zorgen. Dat heb je normaal gesproken ook altijd daar zitten (en verlies je dus af en toe een beetje wat geen enkel kwaad kan) en is vaak tijdens een zwangerschap wat meer. NB Daarom kun je beter geen vaginale douches nemen, omdat die dat optimale klimaatje juist verstoren...

akb - 1 uur terug
@mama susanne dat belooft een hoop goeds haha

Selyn - 1.4 uur terug
@wijtweeen: heb je nog een beetje kunnen genieten van je vrije week? niet te veel gedacht aan de dingen die je nog moest doen voor je werk?

wij tweeen - 1.4 uur terug
hier even pauze op werk, best een goede ochtend gehad dus ben nu behoorlijk chill hahah meestal is dit niet het geval maar het gaat lkkr
kleintje laat zich door de dag heen lekker in slaap wiegen en savonds krijg ik soms een duwtje van he.. ga eens wat doen dan kan ik weer slapen hahahah geniaal!


Selyn - 1.7 uur terug
heb af en toe het gevoel dat ik vocht verlies en het is geen plas/urine. wat kan het zijn?

mama susanne - 2.3 uur terug
Zo kom ook maar weer eens spieken.
@2ekapoen, dat is ff schrikken zeg. Proberen rustiger aan te doen (wat niet altijd meevalt met nog een uk die aandacht vraagt).

@purplerose, ik slik de mulitvitamine voor zwangeren van de kruidvat.
@akb, tot nu toe valt het hier nog wel mee met het vocht vasthouden. Hoop dat ik er deze zwangerschap minder last van zal hebben als bij mijn zoontje. Toen was ik net een waterballon, zoveel vocht hield ik vast.


akb - 2.3 uur terug
@purplrose ik gebruik nog wel vitamines voor zwanger vrouw, volgens mij van davitamon.
Hebben jullie ook al veel last van vocht vasthouden? Zelfs slippers zitten na twee uur strak en de striemen staan in mijn voeten en benen!


RS-Girl - 2.9 uur terug
@jerneys: Ik heb ook zo'n zelfde test gehad. Opzich valt het wel mee. Het drankje is een beetje erg zoet, maar wel weg te krijgen:) Ik mocht tussendoor gelukkig wel naar huis. Had wel mn man gevraagd om te rijden en mee te lopen want je voelt je wel wat slapjes aangezien je beide keren nuchter moet zijn voor het prikken. succes iig!

kristinaenjasper - 4.2 uur terug
25 weken, omg het komt steeds dichterbij. Ik krijg nu vaker last van angst aanvallen. Als kleine niet beweegt en zo dan word ik heel onzeker of alles ok is. Ga me zon hart apparaat aanschaffen om hartje te kunnen luisteren als ik heel erg bang word.. Heeft iemand anders ook ervaring mee???

Selyn - 4.2 uur terug
@purplerose: in die zwangerschapsvitamine zit volgens mij standaard foliumzuur. Ik heb ze wel netjes staan, maar vergeet vaak mijn vitamines in te nemen.

purplerose - 4.3 uur terug
foliumzuur, slikken jullie dit nog? en neem je nog andere vitamines ?

draakje84 - 5.4 uur terug
Laatste dagje in wk 25 alweer!! Gister was ons meisje zo druk aan t schoppen en bewegen dat de hele buik heen en weer ging! Heel mooi om te zien!! Mn vriend kan ook niet wachten tot de kleine er is! Hij is zo nieuwsgierig hoe ze eruit ziet! Zo leuk om te horen! En hij verteld aan iedereen hoe trots ie op mijn buik is hahaha!

Gister ook een aanval van schoonmaak/opruimwoede gehad! Met als resultaat dat ons huis wel heel erg eng netjes is voor ons doen Maar ga proberen het wel zo te houden! Word er wel blij van!

Heb alleen nog veel te veel last van mn heupen en onderrug naar mijn zin, van de week toch nog maar even de vk bellen om hierover te overleggen! Had gehoopt dat t minder zou worden maar t blijft een beetje hangen. Van de week ook maar met mn baas praten dat ik meer zittend werk wil doen, eens kijken wat ze zeggen!


ben in verwachting van een meisje 28.08. - 6.1 uur terug
mijn laaste dag in week 25 juppie morgen dan naar week 26

maey - 6.1 uur terug
@2e kampioen: dat was wel even schrikken dan!!
wel goede nacht gehad?
nou maar iets rustiger aan doen en hopen dat het dan beter gaat.

hier alles prima, ondanks 's nachts erge pijn van bekken.
kindje beweegt prima :)


Ilonaa85 - 6.7 uur terug
officieel 25 weken
heerlijk genieten van het mooie weer van deze week!


jerneys - 7.5 uur terug
ik moet een suikertest laten doen waarbij ik eerst word geprikt, dan een drankje moet nemen.. en dan 2 uur later weer word geprikt.. ik zie hier zooooo tegenop :|... 2 uur niks doen!! ik mag niet eens door het zkh wandelen.. wie heeft deze test nog meer gedaan?

wij tweeen - 7.5 uur terug
@2dekapoen-- jeetje eng zeg.. maar gelukkig is alles verder goed en moet je gwn een beetje rustiger doen

vind het echt raar dat mijn buik zo anders is het lijkt idd wel of ik al aan de bevalling toe ben maar dat is nog niet zo dus ben benieuwd hoe groot ik ga grooien maar als je recht voor me staat zie je niet direct een dikke buik en aan de achterkant is het ook niet te zien.. hahah geniaal... alleen aan de zijkant is duidelijk heel duidelijk mijn buik te zien.. mooi ben benieuwd hoe de gips afdruk gaat worden dit keer. niet dat ik het nu al ga doen hoor over een week of 10 pas maar ben nu al nieuwsgierig hahah
morgen hebben we een pret echo en krijgen we ook een dvd en fotos enzo mee heb er mega zin in..


jerneys - 7.9 uur terug
25 weekjes

2deKapoen - 8.6 uur terug
Gisteren was het onze zoon zn verjaardagsfeestje
Supper ochtend en middag in de dietentuin. Helaas de drukte mogen bekopen met een spoed onderzoek bij de vk

Mocht om 19.30u dus bloed prikken, urine onderzoek, hartje echo,... En dit omdat ik al een paar uur amper kon ademen, en steeds duizelde, buikpijn had en hartkloppingen...

Resultaat. Ik moet het rustiger aan doen.
Leuke is dat mn buik nu al een omvang heeft van iemand die elk moment kan bevallen.
Heb heel veel vruchtwater en hierdoor kan ons meisje al over heel mn buik zwemmen.
Gevolg mn longen moeten ruimte maken en ik moet op controle blijven komen door kans op suiker

Gelukkig is met ons damentje alles goed maar was wel even schrikken.


wij tweeen - 19.2 uur terug
wat een heerlijke dag, lkkr een boekje gelezen in de zon, met de kleine man in een badje en de zandbak gespeeld heerlijk zitten genieten. nu nog ff wat eten, spullen voor morgen bij elkaar zoeken en bedje in... heerlijk vooruitzicht

eertje1984 - Zondag, 20 mei
Zo vandaag laatste dagje in week 25, rugpijn eindelijk minder, dankzij ons nieuwe matras denk ik... Maar begin wel verkouden te worden iedereen een fijne zondag

eertje1984 - Zondag, 20 mei
@ Augustamama: Spannend, leuk, lijkt me zo mooi :) Wij mogen 4 juni pas....

wij tweeen - Zondag, 20 mei
wij hebbe nidd winter en zomer slaapzakken met mouwen en zonder en de moltons daar heeft ze het niet eens overgehad. ze vond een hydro luier doek ook prima.. nu ff lkkr spelen met de kleine man het is zo lkkr buiten

junneta - Zondag, 20 mei
Vandaag ook weer naar week 25... Dames hoe gaat het met jullie?

augustamama - Zondag, 20 mei
Morgen 3d echo Spannendd!!


mamagouda - Zaterdag, 19 mei
bedankt voor de tips. Alles is nieuw voor mij.

misterykim - Zaterdag, 19 mei
@miky, ja ik had een een zeer grote wandeling gedaan zo 2 maand geleden en de dag erna had ik echt enorm veel spataders bij :s maar sindsdien draag ik altijd die kousen en kmoe zeggen, heb gene meer bijgekregen :). tromboze zal je maar krijgen wanneer het echt wel knobbels zijn die veel pijn doen en hard jeuken ....

miky - Zaterdag, 19 mei
@mamagouda, ik heb moltons zonder elastiek. mijn zoontje heeft altijd in een slaapzak geslapen. je begint gewoon bij de kleinste maat en dan een dunne in de zomer en een dikke in de winter. evt een slaapzak waarbij je de mauwen kan afritsen, handig!
@ misterykim; dan moet ik ook maar van die operatie kousen kopen! ik ben een beetje bang voor trombose omdat mijn benen helemaal blauw zien van de aders. ze worden echt heel erg...


fibaja - Zaterdag, 19 mei
@ mamagouda, mijn tip is niet te veel moltins te kopen. Ik had ze in 2009 voor mijn zoontje ook gekocht omdat dit op de lijst stond maar de kraamhulp heeft het de zelfde dag eraf gehaald dus ze liggen nog beide in de kast. Maar vierkant zonder elastiek is normaal

Succes!


mamagouda - Zaterdag, 19 mei
Morgen begin ik zwangerschap yoga een maal per week. Ik ga lekker proberen te ontspannen.

mamagouda - Zaterdag, 19 mei
hallo dames, ik heb een lage pijn in mijn buik. Een paar weken geleden had ik al en ze zeiden dat de spieren uittrekken.
Ik ben bezig met de lijst van de KRAAMZORG. Ik zoek moltons voor de wieg maar ze zijn zonder elastiek aan de vierkanten. Is het normaal? Waar hebben jullie moltons gekocht? Hebben ze elastiek of blijven zitten?
Hebben jullie slaapzaken gekocht? Er zijn veel modelen en matten. Graag ontvang ik advies.


Mariababy - Zaterdag, 19 mei
Vandaag precies 25 weken zwanger.. Voel ons meisje goed schoppen me hele buik beweegt zo lief haha me mannetje is druk bezig met verven en sausen in de babykamer nog 2 weekjes dan is de babykamer binnen

wij tweeen - Zaterdag, 19 mei
boodschappen in huis, cake in de oven, en ik zo in de tuin.. heerlijk als nu de rest nog ff lkkr zijn harses houd ben ik helemaal happy...

misterykim - Zaterdag, 19 mei
#spataders : veel met benen omhoog liggen, en af en toe eens sproeien met koud water over je benen. heel veel kan je er jammer genoeg niet aan doen. en steunkousen dragen. ik draag thuis van die operatie kouden

miky - Zaterdag, 19 mei
heeft er iemand last van menstruatieachtige pijn? dat had ik gisteravond heel erg. maak me toch een beetje zorgen..

miky - Zaterdag, 19 mei
heeft er iemand veel last van spataderen? en zo ja, wat doe je eraan? ik draag nu elastische kousen, maar zie dat mijn spataderen echt heel erg worden...

Onze1e - Zaterdag, 19 mei
@sabrinabob wij weten het geslacht ook niet maar twijfelen doe ik niet echt. Wel vind ik het jammer dat er steeds minder spullen unisex zijn. Wel ben ik blij dat ik nog steeds het geslacht niet weet

selyn - Zaterdag, 19 mei
Vraagje: ik heb sinds de zwangerschap veel rode vlekjes en gesprongen adertjes in mijn gezicht, vooral onder mijn ogen en op mijn wangen. Heeft iemand hier ervaring mee en wat kan ik eraan doe? Wil er zo graag vanaf!!

wij tweeen - Zaterdag, 19 mei
bleh blaasontsteking niets aan zeker nu niet.
wbt dat uitslapen haahh dat heb ik ook vaak, mag mama blijven liggen zit ik met dekleine man benee en manlief ligt te slapen en als hij dan benee komt zegt hij ja had me dan wakker gemaskt.. zucht mannen !:P ik denk dat ik nu stiekem even me oogjes dicht ga doen als ze al niet vanzelf dicht gaan :)


selyn - Zaterdag, 19 mei
Meiden, sterkte met jullie blaasontstekingen. Ik hoop dat de medicijnen snel aanslaan!


Ilonaa85 - Zaterdag, 19 mei
@augustmama Ik heb de capsules nog tot en met dinsdag..
Hele dagtaak haha !


augustamama - Zaterdag, 19 mei
@ilona ja hebb ook hetzelfde gekregen ga zo de eerste tablet innemen ik hoop dat het gaat helpen..

Ilonaa85 - Zaterdag, 19 mei
@ Augustmama : Ik heb ook een kuur van 7 dagen 4 per dag. Heb je ook Nitroforantoine? Die kunnen we namenlijk gewoon gebruiken tijdens de zwangerschap.

augustamama - Zaterdag, 19 mei
@wien oojee. Moet er niet aan denken om vervroegd weeen te krijgen. Ik ga vandaag beginnen met de antibiootica, maar vind het zo eng want t is een kuur van 7dagen 4tabletten per dag. Mja het moet maar t is beter dan om de 5min naar de wc te gaan want dat is echt geen pretje

selyn - Zaterdag, 19 mei
Goedemorgen week 25!
Het was vandaag mijn uitslaapdag, maar jullie raden het al..... Ik zit met Gwen beneden te spelen en manlief ligt nog te slapen. Het leven van een mama


SabrinaBob - Zaterdag, 19 mei
@Sab01, absoluut!!!
Wij wilden niet weten wat de kleine is, maar ik krijg het daar steeds moeilijker mee...
Ik ben zo benieuwd.
Zijn er meer die nu twijfelen??

Gisteravond legde mijn vriend zijn hand op mijn buik en toen voelde hij iets heel hard en ronds.
We denken het hoofdje... Zo bijzonder...


sab01 - Zaterdag, 19 mei
Hallo week 25!!! Worden jullie ook steeds nieuwsgieriger naar de kleine??
Als je de schopjes voelt en je steeds dikker wordt ben ik zo benieuwd naar t wondertje
groetjes


Wien - Zaterdag, 19 mei
Je moet wel oppassen met blaasontsteking, je kan er vroegtijdig weeen van krijgen. Veel sterkte en snel naar laten kijken

AugustaMaMa - Vrijdag, 18 mei
Ik heb al een week blaasontsteking.. hebben jullie hier ook last van ?

SabrinaBob - Vrijdag, 18 mei
Hmm idd erg onaardig. Dat is gewoon zwaar...
Jammer dat ze niet fatsoenlijk met hun hard werkende personeel omgaan.
Bij ons is het ook anders geweest hoor. Daarom ben ik erg gelukkig met hoe het nu gaat.

Net toch nog even snel bij de vk langsgeweest omdat de kleine zich niet liet voelen vandaag.
Hartje was snel gevonden en moet gewoon weer bellen als ik me zorgen maak!! Ben gerust gesteld.
En nu... ja hoor... schopjes!!!


Meer weken:

Ga naar week:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
Geboren & geboorteverhalen

Meer reacties:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Volgende Toon laatste reacties van alle weken

Leden

Leden hebben de mogelijkheid om elkaar berichten te sturen en kunnen gratis hun eigen pagina met fotoboek bijhouden op de site.
Word nu gratis lid

Naam: ww:

In welke week/maand ben ik?



Bevaldatum Laatste periode Ovulatie

Nauwkeurigere bevaldatum


Een alternatieve berekening van de bevaldatum, gebruikmakend van de Mittendorf-Williams methode vind je in de rechterkolom bij Zwangerschapsverloop

Zwangerschap: Alle dagen op een rij


Weet je je bevaldatum al? Hier zie je alle dagen van je zwangerschap netjes op een rij:

Bevaldatum:


De informatie op deze website is alleen geschikt voor entertainmentdoeleinden. Gebruik deze informatie niet om medische problemen te behandelen of vast te stellen. Ga bij vragen altijd naar een huisarts of deskundige.

voor Rosie Babybytes ©2012 | Contact | Privacy
Nu ook in DE: Swangerschaft
Nu ook voor mobiel: www.babybytes.nl/m